Заява щодо комерційного використання хижих птахів у Львові
Новини

Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради спільно із комісією культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР звернулись із заявою до начальника Львівського міського управління ГУ МВС України Сергія Зюбаненка щодо ситуації, що склалась довкола комерційного використання диких птахів групою осіб.
 
У заяві повідомляється, що у центральній частині Львова, а, саме, по вул. Краківській, площі Ринок, площі Музейній, на проспекті Свободи, вул. Лесі Українки, території довкола Високого замку, а також в інших людних і туристичних місцях, виявлено невідомих осіб, що пропонують незаконні фотопослуги з хижими птахами. У власності невідомих осіб перебувають щонайменше три особини орлана білохвоста (Haliaetus albicilla), один орел могильник( Aquila heliaca), чотири канюки степових (Buteo rufinus) та один лунь польовий (Circus cyaneus). Усі чотири перелічені види птахів занесені до Червоної книги України та перебувають під охороною низки міжнародних природоохоронних конвенцій, ратифікованих Україною: Бернської, Боннської та угоди  CITES.
 
«Крім того, - йдеться у заяві, - через неналежні умови утримання, птахи перебувають у виснаженому фізичному стані. Деяким птахам власники обрізали кігті на лапах. Через утримання в тісних умовах у птахів пошкоджене стернове оперення та махові пера крил». 
 
На думку начальника управління культури Ірини Подоляк та голови комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослава Музичка, такі дії суперечать чинному законодавству України, зокрема Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», ст.8, ст.25, Закону України про «Червону книгу України» від 07.02.2002р. №3055-ІІІ і відбуваються без дозволу Мінприроди України та Ветеринарної служби Мінагрополітики України. Вказане правопорушення карається згідно статей 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» та 89 «Жорстоке поводження з тваринами».
 
«Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас вжити рішучих заходів для припинення можливих порушень та скласти на порушників адмінпротоколи за вказаними статтями з вилученням тварин до рішення суду. Птахів рекомендуємо передати до Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного  центру (Львів, вул. Кубанська, 12) та до Центру реабілітації Галицького національного природного парку (Галич, Івано-Франківська область)», - йдеться у заяві.  
 
Як повідомив Ярослав Музичко, написати таке звернення до очільника Львівської міліції їх змусила бездіяльність правоохоронних органів.
 
«Нас обурює бездіяльність наших правоохоронців, які ходять в центрі міста повз цих так званих бізнесменів з хижими птахами і ніяк не реагують. Закликаю громаду Львова не звертатись до цих шахраїв і не платити їм гроші, адже вони знущаються з птахів, що занесені у Червону книгу України», - зазначив Ярослав Музичко.  
Середа, 6 листопада 2013 року