Комісія культури, промоції, ЗМІ та туризму погодила встановлення меморіальної таблиці Шевельову у Львові та позитивно оцінила звіт управління туризму ЛМР
Новини

У Львівській міській раді відбулось засідання комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму. Під час засідання було розглянуто 18 питань. Серед них – встановлення меморіальної таблиці у місті Львові Юрію Шевельову по вулиці Конопницької, 14. 
 
«Як відомо, громадськість Львова активно висловлюється щодо необхідності належного вшанування видатного славіста-мовознавця Юрія Шевельова. Адже протягом 1943-1944 років Юрій Шевельов проживав у Львові по вулиці Конопницької, 14, про що пише у власній книзі «Я , мені, мене(і довкруги). Спогади». Видатний вчений з приємністю згадує своє перебування у нашому місті. «Мій справжній медовий місяць був не з людиною, а з містом, і це був Львів» .Тому наша комісія підтримала ініціативу управління культури ЛМР і погодила встановлення пам’ятної дошки Шевельову», - прокоментував голова комісії Ярослав Музичко. 
 
Також члени комісії розглянули звернення Львівської Національної галереї мистецтв щодо можливості взяття на баланс міста будівлі Музею мистецтва давньоукраїнської книги по вулиці Коперника, 15.
 
Як повідомив Ярослав Музичко, ця будівля є у фактичному користуванні галереї мистецтв  уже давно, вона залишилась в спадок після будівничих так званого «підземного трамваю». «Документи були подані на розгляд комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму ще минулого року. Усі необхідні погодження профільних комісій ЛМР отримані. Але документи десь загубились у нетрях управління комунальної власності. Тому наша комісія вкотре звернулась  до управління комунальної власності з проханням негайно вирішити це питання».  
 
Окрім цього, під засідання відбулась презентація роботи управління туризму та ЛКНП «Центр розвитку туризму м. Львова» за 2012-13 роки. Її провела директор Центру туристичної інформації Олена Голишева. 
 
Центр туристичної інформації був створений у вересні 2009 р. з метою підвищення рівня туристичної привабливості міста Львова та надання туристично-інформаційних послуг.  Як повідомила керівник управління туризму ЛМР Галина Малець, три пункти цього центру знаходяться у важливих точках нашого міста: в аеропорту, на Залізничному вокзалі, а також на площі Ринок. Проте, у зв’язку із стрімким розвитком туристичної галузі,  виникла потреба створити ще один пункт на автовокзалі. 
 
За словами директора Центру туристичної інформації Олени Голишевої, діяльність Центру  - це довідка для індивідуального туриста. Щороку спостерігається зростання зацікавленості іноземними туристами та у зв’язку з цим створення комерційних туристичних пунктів. І на часі закріпити на законодавчому рівні функціонування державних та приватних структур туристичної галузі.
 
«Наша комісія оцінила діяльність Центру туристичної інформації позитивно. Не секрет, що робота Центру туристичної інформації і Управління туризму загалом є визначальною у формуванню не тільки іміджу нашого міста, а й притоку інвестицій, наповнення бюджету. Мною було запропоновано додати до карт, схем, який випускає ЦТІ, логотип ЮНЕСКО, який свідчить про те, що наше місто є в списку світової спадщини ЮНЕСКО», - зауважив голова комісії Ярослав Музичко.    
 
                                                                                                                                                       Четвер, 24 жовтня 2013 року