У Кракові відбувся І фестиваль польсько-української культури «Наша Галичина»
Новини

 

У Кракові за спільної ініціативи Ради міста Львова та Ради міста Кракова відбувся фестиваль «Наша Галичина». Продемонструвати  своє мистецтво з’їхались музичні колективи, народні майстри  з української та польської частин Галичини.
 
 
Українську частину представляли: Львівський фольк-рок оркестр “Тарасова ніч», диксиленд-бенд “Медікус”, музична формація “Ватрові”, співачка Тоня Матвієнко. Також краків`яни та гості міста могли побачити театрально-музичну виставу “Галицький перекладанець” у виконанні театральної групи “Adalex”, виступ народного ансамблю танцю “Мрія” міського палацу культури ім. Г. Хоткевича та багато іншого. 
 
Окрім цього, більше дізнатись про наш край поляки змогли із виставки фотографій “Погляд Галичини”, виставки ікон та етнографічного показу  “Магічна Гуцульщина”.  
 
За словами секретаря Львівської міської ради Василя Павлюка, фестиваль мав широкий резонанс. Українська мова, пісня три дні звучали у Кракові.
 
«Ця ідея – об’єднати два регіони  - українську та польську частину Галичини, виникла давно. Адже у нас спільне коріння. Я здивувався, коли почув, як грають краківські музики. Дуже подібна музика до української, пісні, навіть народний одяг. Колись до Львова приїздила делегація з Кракова, і ми домовились провести такий фестиваль, який би дав можливість дізнатись більше про наші народи, звичаї, культуру» - зазначив Василь Павлюк.
 
Концертні дійства відбувались у Кракові на ринку біля Ратуші, подивитись і послухати які прийшло багато краків'ян та гостей з європейських країн. Особливою популярністю користувався український борщ, котрий приготували львівські кухарі. Аби спробувати його, вишикувалась довжелезна черга містян.  
 
Ще однією важливою частиною фестивалю були дискусійні круглі столи українських та польських істориків та громадських діячів, а також зустрічі між представниками краківської та львівської мерій. За словами депутатів ЛМР Юрія Наумка та Євгена Білінського, під час цих зустрічей обговорювались питання щодо минулого і майбутнього Галичини,  можливість тіснішої співпраці. 
 
Секретар Львівської міськради Василь Павлюк переконаний, що на шляху України до Євросоюзу, Галичина може стати тим інтеграційним чинником, тим локомотивом, який допоможе рухатись нашій країні у свій європейський дім. 
 
«У нас є такий прекрасний острівок, який називається «Галичина». Частина Галичини є українська, і є польська. Відповідно, ця самобутність галицьких земель вражає і українців, і поляків. У поляків є сентимент до Галичини, бо тут збереглися давні традиції і звичаї. Мене вразило те, наскільки ми подібні десь глибоко на ментальному рівні», - додав Василь Павлюк.
 
За його словами, під час зустрічей з польськими колегами виникла ідея наступного року провести Галицький сейм, який колись засідав у Львові. На ньому будуть підняті питання культурної та економічної співпраці. Велику зацікавленість викликала ідея створення єврорегіону. Подібну практику поляки мають у Гданську, де фактично об’єднанні три країни. Єврорегіон «Галичина» має багато плюсів. Бо це не тільки євроінтеграція,  а  й вигідна економічна співпраця та фінансова допомога від європейського уряду та парламенту.  
 
Нагадаємо, другий фестиваль «Наша Галичина» відбудеться наступного року  у Львові. 
                                                                                                                                             Понеділок, 21 жовтня 2013 року