У Римі відбулась урочиста передача книг для українського садочка
Новини

Голова комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко та депутат Верховної Ради Михайло Хміль нещодавно відвідали Італію. Візит відбувся в рамках проекту «Три веселки»,  який зініціював Ярослав Музичко. 

Як розповів депутат Львівської міської ради, зустріч з представниками влади столиці Італії та посольства України, а також лідерами українських громадських організацій, відбулась у Римській мерії. Під час зустрічі обговорювались питання інтеграції українців в італійське суспільство, відстоювання їхніх прав. Найбільш резонансним було питання надання виборчих прав іноземцям - платникам податків під час виборів до органів місцевого самоврядування.
 
За словами Ярослава Музичка, другою важливою темою, яка обговорювалась – можливість повернення остарбайтерів на Батьківщину. На думку міського обранця, у зв’язку з цим важливо врегулювати низку питань. Зокрема, надання громадянства не українцям у змішаних шлюбах, легалізація капіталів, гармонізація українського законодавства у частині пенсійного забезпечення і таке інше. 
 
На завершення Ярослав Музичко розповів присутнім по Львів – культурну столицю України, подарував фотоальбоми про наше місто, значки «Львів відкритий для світу».  
 
Опісля відбулось свято першого дзвоника в українській суботній школі. Пасторальний координатор отець Марко Семеген закликав всіх помолитись та благословив дітей, батьків та вчителів на успішний навчальний рік.
 
З вітальним словом виступив представник посольства України в Італії Олексій Прищепа, народний депутат Верховної Ради Михайло Хміль. 
Згодом Ярослав Музичко та Михайло Хміль урочисто передали понад 7500 книг (113 найменувань) для різних вікових груп, які презентувало видавництво «Веселка» для першого українського садочка в Римі.
 
Директор української суботньої школи Тетяна Кузик та директор першого українського садочка і водночас редактор «Української газети» Маріанна Сороневич щиро подякували за допомогу та пообіцяли «поділитись» книгами з іншими осередками українців в Італії. 
 
Фінальним акордом святкувань став Парад вишиванок. Урочисту ходу вулицями «вічного міста» очолили представники українських громад в Італії та гості з України. Попереду колони діти у вишиванках несли аркуші з назвою нашої країни українською та італійською мовами.  
 
                                                                                                                                                                П'ятниця 
                                                                                                                                                           4 жовтня 2013 року