Маленькі українці в Італії отримали дитячі книги
Новини

Перший український садочок в Італії отримав першу частину книжок для діток від видавництва «Веселка» та Львівської міської ради.  Про це повідомив голова постійної депутатської комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко. За словами депутата, передачу книжок вдалось здійснити за сприяння Представництва МЗС у м.Львові, очолюваного В'ячеславом Войнаровським, та посольства України в Італії. Хоча це лише 20% від загальної кількості,  наступна частина буде перевезена до початку навчального року.

 
Як повідомив Ярослав Музичко, сьогодні вже всі книги перевезено з Києва до Львова. І свою половину книг львівський дитячий садок "Веселка" отримав. Українську частину проекту можна вважати завершеною.Найближчим часом книжечки вручать і українським  дітлахам в Італії.
 
Нагадаємо, що 17 травня 2013 року у Львівській міській раді під час презентації книги «Альбом малюнків Тараса Шевченка  1841-1843рр» директор видавництва “Веселка” Василь Степаненко подарував цей альбом першому дитячому українському  садочку “Веселка” у Римі, а також дитячі книги на суму 50 тис. грн. Такий же дарунок отримав дитячий  садочок «Веселка» у Львові. До речі, видавництво Веселка  випустило у світ уже другий альбом з серії малюнків Т.Г.Шевченка –«Акварель».
 
На заклик громадської діячки, керівника першого дитячого садочка «Веселка» для українських дітей у Римі Маріанни Сороневич, було організовано збір української дитячої літератури. 
 
Ініціатор і організатор цієї акції, голова постійної депутатської  комісії культури ЛМР Ярослав Музичко,  підкреслив, що сподвижницька праця українців - педагогів та вихователів в Італії гідна великої поваги і підтримки. 
 
«Часто на громадських засадах, без належної опіки з боку власної держави, без підручників, необхідних книжок та методик, ці самовіддані люди не дають зникнути зв'язкам українців і їх дітей з Батьківщиною. У час великих змін у наших заробітчан життя склалось так, що вони вимушені були шукати кращої долі за кордоном.І наш обовязок допомагати їм, бо ми удома, а вони на чужині.І вони хочуть залишатися Українцями і дітей своїх виховують Українцями», - зазначив Ярослав Музичко.
                                 
Відтак наступну частину дитячої літератури планують вручити разом з депутатом ВР Михайлом Хмілем та послом України в Італії Євгеном Перелигіним.   
   Вівторок
16 липня 2013 року