Львівська "Свобода" вимагає не допустити рейдерського захоплення будинку музею історії медицини Галичини ім. М. Панчишина
Новини

У Львові намагаються привласнити будівлю музею історії медицини Галичини ім. М. Панчишина, що на вул. Кармалюка, 3. Про це  повідомив голова постійної комісії комунального майна та власності, представник Львівської міської ради у судовій справі Роман Плахтій. Як розповів депутат, з 1990 року цей будинок перебуває на правах оренди в Українського лікарського товариства. Там розташовано музей історії медицини Галичини ім. М. Панчишина. Водночас, починаючи з 2009 року, онука заїжджого совєцького чиновника, який наприкінці 40-х років минулого століття тимчасово мешкав у цьому будинку, намагається визнати право приватної власності на цю споруду і вивести її із комунальної власності громади міста.

"Попри задоволення судами першої та апеляційної інстанції позову Львівської міськради про визнання недійсними двох документів 1948 року, які встановлюють право власності і по суті створюють передумови для привласнення майнового комплексу львівського музею, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ наприкінці 2012 року скерував цю справу на новий розгляд до Личаківського районного суду. Ба більше, на минулому судовому засіданні онука заїжджого чиновника, яка навіть не мешкає у Львові, подала зустрічний позов. Вона просить суд визнати за нею право власності на весь музейний комплекс разом із земельною ділянкою", – зазначив депутат Львівської міської ради.
 
За словами голови постійної комісії депутатської діяльності та законності Львівської міської ради Любомира Мельничука, такі кроки позивачки, вочевидь, варто розцінювати як спробу рейдерського захоплення музею, який функціонує  нині.
 
"Розташоване в центрі Львова приміщення в комплексі із земельною ділянкою є ласим шматком для киянки. Фактично, ми є свідками спроби протиправної приватизації унікального музейного комплексу. Ми вже маємо прецедент із приватизацією приміщень колишнього універмагу "Львів", на вул. Шевській, 1, коли рішенням суду громаду позбавили комунального майна в центрі міста. Наше завдання – не допустити повторення ситуації. Ми цілком підтримуємо позицію Українського лікарського товариства та вживатимемо всіх заходів, аби не допустити захоплення цієї важливої для міста музейної установи", – наголосив Любомир Мельничук. 
                                                                                                                                     
                                                                                                                                                          Четвер
11 липня 2013 року
 
 

Коментарі 

 
0 #1 вася 11.07.2013 17:18
Відстояти! А потім Плаха з Донкіхотом і Фізруком, все нормально подерибанять і продадуть. Так "свобідівці" захистять українське)))).
Цитувати