У Львові нищать тротуари задля побудови велодоріжок
Новини

Заступник голови комісії з питань контролю за ефективністю виконання програм розвитку міста та рішень ради Андрій Рікота звернувся із запитом до міського голови Андрія Садового. За словами депутата, до нього протягом останнього часу неодноразово звертались мешканці вулиці Наукової та прилеглих до неї вулиць стосовно будівництва велодоріжок. Мешканці скаржаться, що, незважаючи на пріоритетність пішоходів над велосипедами та автомобілями, таке будівництво відбувається за рахунок знищення тротуарів для пішоходів. 

Як повідомив Андрій Рікота, у Концепції розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у м. Львові на 2010-2020 роки зазначено, що створення велосипедної інфраструктури  у Львові розв’яже низку проблем щодо поліпшення екологічної ситуації та збереження історико-архітектурного середовища, сприятиме підвищенню мобільності та туристичної привабливості міста. Натомість на практиці ж на певних відрізках дороги внаслідок ремонтних доріг частину тротуарів знищено, а в деяких місцях на вул. Науковій, 7 тротуар перетворився на вузьку «стежину». 
 
«Маємо ледь прохідні, засмічені та знищені ремонтними роботами півметрові тротуари для пішоходів та просто засипані гравієм далеко не 2-метрові смуги для велосипедистів. Ці речі є прямим порушенням Технічних специфікацій велодоріжок м. Львові та Державних будівельних норм України, відповідно до яких ширина тротуарів магістральних вулиць повинна складати не менше 2,25 м», - зауважив Андрій Рікота.  
 
Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та Законом України «Про місцеве самоврядування» депутат просить надати інформацію про проектанта та виконання будівництва велодоріжок на вулиці Науковій, а також відповідну документацію, інформацію щодо вартості будівництва 1 кв.м. велодоріжок та вжити заходи щодо усунення порушень.    
Понеділок
8 липня 2013 року