Лариса Василишин: "Указ Президента про стратегію розвитку освіти призведе до негативних наслідків для національної освіти"
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Лариса Василишин зачитала звернення до Президента України щодо скасування маніпулятивного указу Президента України про стратегію розвитку освіти на період до 2021 року.
 
За словами депутата, національна стратегія розвитку освіти на період до 2021 року, схвалена указом Президента України від 25 червня 2013 р., відійшла від національних та європейських традицій в освітньо-виховному процесі.
 
"Рішуче заперечення в затвердженій Стратегії викликає "адекватний" космополітизм, інтеркультурність, розбудова "ефективної" системи національної освіти на засадах полікультурних цінностей, які потрактовано як вищу форму суспільного життя, до яких нібито мають прагнути передові суспільства. Проте історія свідчить, що народ, позбавлений національного обличчя, не може повністю розкрити своїх творчих сил і бути рівним серед інших націй світу. Чергова маніпуляція полягає в тому, що поняття "національна освіта", яке визначає стратегію освіти кожного народу, замінено "інтеграційним" і "глобалізаційним" процесами", – повідомила Лариса Василишин.
 
Депутат стверджує, що після того, як Президент переступив Конституцію України і підписав окупантський "мовний" закон, усі наступні укази й розпорядження не викликають довіри.
 
"Наголошую, що жодними президентськими указами і розпорядженнями не роз'єднати цілісності нації, тобто цілісності поколінь минулих, сучасних і майбутніх, яку підтримують передусім національні українські традиції в освіті. Усвідомлюючи роль освіти і виховання у процесах державотворення та якісного оновлення українського суспільства, вимагаю не оприлюднювати або скасувати маніпулятивний указ про стратегію розвитку освіти на період до 2021 року, який призведе до негативних наслідків у розвитку української національної освіти", – зазначила Лариса Василишин.