Лариса Василишин: “Український націоналіст Григорій Ващенко – творець національної системи освіти”
Новини

22 травня у Львові відбувся учительський конкурс – захист приурочений Дню створення у 1995 році у м. Львові осередку Всеукраїнського педагогічного товариства імені Григорія Ващенка на тему: “Концептуальні засади національної педагогіки Г. Ващенка – практичні шляхи реалізації завдань Державної національної програми “Освіта. Україна ХХІ століття”.
 
Учасниками конкурсу – захисту були молоді вчителі історії, математики, початкових класів, хімії, географії, української мови та літератури, а також вчителі англійської та німецької мов.
 
У роботі журі взяли участь: Лариса Василишин – депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода”, інспектор управління освіти, Оксана Гентош – голова ЛОО Всеукраїнського Педагогічного товариства ім. Г. Ващенка та інші представники ЛОО Всеукраїнського Педагогічного товариства ім. Г. Ващенка.
 
“Вчительський конкурс триває від початку навчального року. Спочатку конкурс проходив у кожному навчальному закладі, потім у районах, а сьогодні кожен район представив своїх найкращих педагогів. Головна наша мета – це відновлення ідей Григорія Ващенка, створення педагогічних лабораторій. Сьогодні ми побачили таку лабораторію в якій працювали львівські педагоги, представляючи різні напрямки. У своїй роботі кожен вчитель наголосив на найважливіших ідеях, які потрібні сучасному навчальному процесу. Важливо, що у той час коли в нашій державі реанімується чужа для українців освіта, педагоги намагаються захистити ті ідеї, котрі створили наші попередники. Адже серед них був Григорій Ващенко. У майбутньому усі осередки України  педагогічного товариства ім. Г. Ващенка мають об’єднатися для утвердження національної освіти  в Україні. Сподіваюся, що такий конкурс набуде міжнародного значення. Наступного року конкурс відбудеться на всеукраїнському рівні”, - розповіла Лариса Василишин.
 
Депутат Львівської міської ради Лариса Василишин наголосила, 22 травня – важлива дата для кожного Українця ще й тим, що у цей день прах Т. Г. Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано в Україні. 
П'ятниця 
24 травня 2013 року