ВО «Свобода» вимагає перегляду нормативно-грошової оцінки землі у Львові
Новини

23 травня 2013 року у Львівській міській раді  відбулась прес-конференція на тему: «Чому львівська земля найдорожча? Чи виживе бізнес?». 
 
Учасники прес-конференції : Андріян Гутник – депутат Львівської міської ради, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища; Іван Ривак – голова Львівського обласного об’єднання  організації роботодавців. 
 
За словами Андріяна Гутника, існуюча вартість нормативно-грошової оцінки землі у м. Львові 470 грн. за м. кв. є непомірно високою та спрямована на фактичне знищення місцевого бізнесу. Саме тому він вимагає перегляду нормативно-грошової оцінки землі у Львові.   Сьогодні вартість землі у Львові є найвищою в Україні. Так в Києві вартість 1 м. кв. становить 385 грн., а в сусідньому Тернополі – 180.
 
«При всій любові до Львова, я не можу сказати, що ми є всеукраїнськими лідерами за рівнем розвитку інфраструктури, відповідно сума орендної плати у 470 грн. за м. кв. землі є надуманою і абсолютно необґрунтованою. І депутатський корпус, і підприємці вимагали від міського голови Львова Андрія Садового провести нову нормативно-грошову оцінку, однак, всупереч обіцянкам, мер цього так і не зробив. Це свідчить про одне – міська влада не просто не сприяє розвитку місцевого бізнесу – вона його цілеспрямовано знищує», - зазначив Андріян Гутник.
 
Депутат розповів, що, аби врятувати підприємців від банкрутства, сесія Львівської міської ради ще 27 грудня 2012 року прийняла ухвалу № 2029 «Про нарахування та сплату орендної плати за землю і земельного податку до міського бюджету м. Львова у 2013 р.», яка передбачає 60 % знижку на орендну плату за землю.
 
«Водночас ми повинні розуміти, що дисконт не є аксіомою, і жоден інвестор свої гроші у виробництво у Львові не вкладатиме, бо сьогодні знижка є, а завтра – немає. А робити виробництво, сплачуючи кабальну ціну за оренду землі – банально не рентабельно. Хочу нагадати чиновникам Садового, що надходження від орендної плати за землю – це капля в морі, левову частку становить податок з доходів фізосіб, тобто працюючих львів’ян. Тому збільшувати надходження до бюджету потрібно шляхом створення нових робочих місць, а не шляхом знищення тих, хто ці робочі місця створює», - розповів Андріян Гутник.
 
«Проблема грошової оцінки – це дамоклів меч над підприємництвом у місті Львові. Коли підприємці почали обчислювати ті податки, які треба заплатити, вони почали звертатись в об’єднання роботодавців. У 2011 році на сесії ЛМР було прийнято рішення, що дається 60% пільга для підприємців. В цій ухвалі зазначалось, що виконавчі органи влади зобов’язуються провести корегування нової грошової одиниці. Така висока грошова оцінки землі і невизначеність не дозволяє зробити привабливий інвестиційний клімат у Львові. Можливо, тому ми не можемо згадати, чи були за останні роки підписані угоди про інвестиції у місті Львові? Великі підприємства не зможуть витримати такий фіскальний прес. А це означає скорочення робочих місць, зменшення соціальних виплат, доплат працівникам. Наприклад, тисячу робочих місць дає надходження до міського бюджету – 4-5 млн грн.», - заявив Іван Ривак. 
 
Відтак фракція ВО «Свобода» на наступному пленарному засіданні сесії ЛМР вимагатиме від міського голови якнайшвидшого перегляду нормативно-грошової оцінки землі у м. Львові на підставі прозорої процедури та нормативно-обґрунтованої методики із залученням представників громадськості, профспілок та роботодавців. 
П'ятниця
24 травня 2013 року