Комісія молодіжної політики, спорту та оздоровлення затвердила Програми зайнятості населення та молодіжного кредитування на 2013 рік
Новини

Під час засідання комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення було розглянуто кілька ухвал, які будуть виноситись на сесію Львівської міської ради. 
Перша – «Про затвердження Програми зайнятості населення м. Львова на 2013-2017 рр». Дана Програма передбачає впровадження довгострокової політики зайнятості мешканців міста. Її метою є сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту та профілактика настання безробіття. Наступний проект ухвали – «Програма про забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян на 2013-17 рр». 
 
Як наголосив голова комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення Остап Іваськевич, обидві програми – зайнятості населення і молодіжного кредитування, вкрай важливі для громадян. Адже за статистикою темпи безробіття з кожним роком в нашій країні зростають, так само, як і кількість молодих сімей, які потребують житла. 
 
« Хоча, заради справедливості треба зазначити, що кошти для молодіжного кредитування виділяються  невеликі. Це крапля в морі. Адже у Фонді зареєстровано близько 700 осіб, які подали заявки. Втім, будемо сподіватись, що з часом ситуація таки покращиться», - сказав Остап Іваськевич.
На засіданні комісії був присутній начальник управління молоді, сім»ї та спорту Володимир Шнайдер. Він ознайомив членів комісії з деякими пунктами програми. 
 
«Депутатський корпус проголосував за продовження фінансування програми молодіжного кредитування. Цього року на кредитування виділили 4 млн грн. Як свідчить практика, минулого року кредити отримали лише дві сім»ї, ще дві були дофінансовані за минулий рік. Проблема в тому, що «стрічка» була закладена в бюджет розвитку. Тобто це не означає, що ці 4 млн грн. будуть у міста. Бо ми не знаємо, яка дохідна частина розвитку буде в 2013 році. Сподіваємось, що це буде та сума, яка потрібна. Наприклад, минулого року на кредитування використано 5 млн грн », - зауважив Володимир Шнайдер.
 
Петро Гошовський, головний спеціаліст відділу сім»ї і молоді Управління відділу, сім»ї і спорту пояснив, за яким принципом розподіляють пільгові довгострокові кредити для молодих сімей. 
 
«Кожного року згідно з ухвалою про взаємодію між міською радою і Державним фондом сприянню молодіжному житловому будівництву, нам подають інформацію про всіх кандидатів на отримання кредитів. Цей кредит під 6 % річних, якщо немає жодної дитини в сім»ї.  Якщо в сім»ї є 1-2 дитини, то надається 3-відсотковий кредит, а якщо три і більше – це безвідсотковий кредит», - пояснив Петро Гошовський. 
Понеділок 
29 квітня 2013 року