Ярослав Музичко: «Наша комісія займає виважену позицію щодо встановлення пам’ятників у старій частині Львова»
Новини

На сесії Львівської міської ради депутати заслухали і погодили звіт Голови депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму Ярослава Музичка за 2012 рік. 
 
Як зазначив Ярослав Музичко, за звітний період проведено 39 засідань комісії та 4 виїзних у музеях Львова. Зокрема, у Музеї історії релігії, Соломії Крушельницької, архітектури та побуту у Львові, «Личаківський цвинтар». На засіданнях комісії розглянуто 324 питання, з яких: 21 звернення громадян, 108 - юридичних осіб, 34 - громадських організацій. Погоджено 12 проектів ухвал, звернення управління культури, управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, постійних депутатських комісій ЛМР.
 
Одним з найважливих питань, яке розглядає комісія, є затвердження звернень про встановлення меморіальних таблиць видатним особистостям, що народились чи працювали у м.Львові. Наприклад, Миколі Колессі, Лесю Курбасу, Ярославу Стецьку, Яцеку Куроню, Ярославу Дашкевичу та іншим. 
 
За словами Ярослава Музичка, у звітному періоді комісія  у своїй діяльності продовжувала керуватись визначеними  пріоритетами у формуванні бюджету. 
 
«Серед загальноміських заходів та соціально-культурних проектів у 2012 та 2013 роках на жоден проект з комерційною складовою не було закладено бюджетних коштів. Підтримку отримували дитячі колективи, заходи, що формували культурний образ міста, креативні ініціативи. Робота комісії зосереджувалась на формуванні та погодженні бюджету Управління культури, Управління туризму, календарного плану заходів та  конкурсах соціально-культурних проектів та підтримки україномовних видань», - наголосив голова комісії.
 
За інформацією депутата, свою роботу члени комісії проводять у різних напрямках: зокрема, підтримали звільнення ЛОДТРК від сплати пайового внеску у створення  інженерно-транспортної інфраструктури при будівництві житлового будинку на вул. Панча  для львівських журналістів; погодили звернення Львівської Національної Галереї мистецтв про узаконення передачі на баланс «Музею мистецтв староукраїнської книги»; схвалили створення Центру розвитку давніх ремесел у м.Винники та фінансування завершення ремонту опалення у приміщенні Львівської хореографічної школи. 
 
Окрім цього, за підтримки комісії завершено роботи зі створення Музею Олени Дашкевич-Степанів та підтримано проект експозиції.  За пропозицією заступника голови комісії Т.Семущака ініційовано створення філії хорової школи під керівництвом М.Кацала у СШ № 40, що на вул. Любінській.
 
На жаль, започаткована комісією у 2011 р., програма промоції україномовних видань львівських видавництв засобами соціальної реклами та інформаційними ресурсами ЛМР, не знайшла відгуку у середовищі видавців. Протягом року до нас не зверталось жодне видавництво.
 
« У 2012 році найбільш гострою проблемою була недостатність коштів на галузь культури, що було причиною недофінансування громадських організацій. Як наслідок, не отримали підтримки актуальні і цікаві проекти та заходи, що могли б стати корисними для культурного розвитку громади Львова і привабливими для гостей міста. З цієї ж причини не забезпечувались доплати працівникам театрів з академічним статусом. У період нестачі бюджетних коштів, хочу відзначити розуміння потреб львівської культури постійною депутатською  комісією з фінансів та планування бюджету, яку очолює Яромир Самагальський. Конструктивний діалог між членами комісії культури та представниками влади завжди був домінуючим у роботі для досягнення найкращого результату на користь львівської громади», - резюмував Ярослав Музичко.
 
Насамкінець депутати поцікавились, чи має вплив комісія культури, промоцій, ЗМІ та туризму на розміщення реклами іноземною мовою, та чи варто розміщувати в центрі міста так багато пам’ятників? На це Ярослав Музичко відповів, що, на жаль, за законом вплинути на рекламу іноземною мовою члени комісії не можуть, коли вона розміщена на приватній території. А щодо встановлення пам’ятників в центрі міста, то варто займати виважену позицію, аби не псувати історичної частини Львова. 
Понеділок 
29 квітня 2013 року