На засіданні комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР вдалось знайти компроміс у конфлікті між храмом Петра і Павла та галереєю «Равлик»
Новини

16 квітня 2013 року відбулось засідання комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Львівської міської ради. 
 
У відповідь на численні звернення громадських організацій щодо врегулювання конфліктної ситуації між галереєю «Равлик» і церквою, на засідання було запрошено представника храму Петра і Павла, а, саме, от. Тараса Михальчука. 
 
Як повідомив голова комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко, місяць тому члени комісії побували у галереї «Равлик» і вислухали їх позицію щодо можливого розірвання угоди про оренду приміщення. Натомість на засіданні інша сторона - церква, мала можливість висловити своє бачення ситуації.
 
«Члени комісії дійшли висновку, що ситуація перейшла з площини конфліктної у площину компромісну. Зі слів священнослужителів, церква йдучи на зустріч і розуміючи проблеми, які можуть виникнути перед громадською організацією галерея «Равлик», зобов’язується продовжити термін договору на рік. За цей час галерея має підшукати собі інше приміщення. Тобто, вислухавши дві сторони, ми дійшли до певного компромісу. Однак, виглядає, що юридично церква має всі права цей договір розірвати», - зазначив голова комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко.
 
Окрім цього Тарас Семущак, заступник голови комісії висловив думку, що у цьому конфлікті насправді задіяні три сторони. 
 
«У суперечці беруть участь не тільки церква і галерея «Равлик», а й Львівський театр історичних мініатюр. Бо якраз найбільші претензії церкви є до театру  і до деяких вистав, які показував цей театр. Головний акцент на проведенні вистав, а не на самих виставках. Тому, на мою думку, якби галерея «Равлик» змогла домовитись з театром історичних мініатюр щодо іншого приміщення, то конфлікт вдалося б владнати. Тим більш, є нова угода «Про внесення змін та доповнень умов орендного договору в підвальних приміщеннях на вул. Театральній від 2006 року». Тут чітко прописано, що єдина умова розірвання угоди дотерміново між храмом Петра і Павла і галереєю «Равлик» – несплата орендної плати», - пояснив Тарас Семущак. 
Середа
17 квітня 2013 року