Білоруські опозиціонери: «Чим більший буде тиск на нас, тим більша буде протидія»
Новини

25 березня 2013 року у Львівській міській раді відбулась прес-конференція на тему: «Відзначення Дня волі Білорусі та обговорення діяльності опозиційних об’єднань в контексті сучасних умов білоруської державності». 

Учасники зустрічі - Любомир Мельничук – заступник голови фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді; Юрій Шухевич – Герой України; Аляксандр Макаєв - заступник голови Руху солідарності «Разом»; Славамір Адамовіч – поет, громадський діяч, один із перших політв’язнів  білоруського владного режиму; Аляксандр Статкєвіч – брат політв’язня Міколи Статкєвіча, екс-кандидата на пост президента Республіки Білорусь; Віталь Макаранка – заступник голови Білоруського Центру «Захід».
 
У ці дні національно свідомі білоруси святкують одразу кілька пам’ятних дат.  Білоруські опозиціонери відзначили у Львові своє національне свято  - День волі. Вони пройшли ходою містом від міської Ратуші до Личаківського цвинтаря. Там поховані білоруські повстанці, які понад сто років тому підняли повстання проти Російської імперії.
 
Любомир Мельничук привітав «сябрів» з Білорусі і висловив сподівання, що такі зустрічі стануть регулярними.
«Сьогодні наші брати-білоруси відзначають своє національне свято – День волі, - розпочав свій виступ Любомир Мельничук. -  95 років тому було проголошено Білоруську Народну республіку. Зараз в Білорусі важка ситуація з правами людини. Всі ми бачимо незаконні дії диктатора Лукашенка. Вчора в Мінську відбувалось святкування річниці відновлення Білоруської Народної республіки. І, як завжди, були масові арешти. Було арештовані, зокрема, і українці. Сьогодні в Києві теж відбулась дуже велика акція за участю громадських і політичних організацій на підтримують дії білоруських опозиціонерів. І я радий, що ми маємо можливість з перших вуст дізнатись про те, що відбувається в Білорусі від представників білоруської опозиції», - підкреслив Любомир Мельничук.
 
З вітальним словом виступив Герой України Юрій Шухевич і побажав сили та витримки братньому білоруському народові. «95 років тому Білорусь слідом за Україною проголосила свою незалежну республіку. Так сталось, що вони, як і ми втратили цю незалежність. Але після розпаду Радянського Союзу Білорусь мала можливість відновити свою незалежність. Та Лукашенко зробив все, щоб ця країна мала квазінезалежність. Це - супутник Кремля, Путіна. Тому бажаю білоруському народу, а також українському здобути справжню незалежність», - зазначив Юрій Шухевич.
 
Аляксандр Макаєв, заступник голови Руху солідарності «Разом» щиро подякував за допомогу і підтримку українським громадським і політичним діячам.

«Дякуємо нашим українським друзям за можливість святкувати День волі в Україні і у Львові зокрема. Розпочалось наше святкування ходою від Ратуші до Личаківського цвинтаря, де поховані білоруські повстанці, які воювали під проводом нашого національного героя Костуся Каліновського. Сьогодні білоруси поклали там квітки, запалили свічки, проспівали гімн «Могутній Боже». Львів’яни сприймали нас дуже доброзичливо, ніхто не лякався нас. Адже в Білорусі нашу символіку забороняють, знищують. Вчора під час святкування Дня волі 2-3 тисячі білорусів вийшли на майдани. Було кілька українців з національними прапорами. Згодом їх затримали, хоча акція була дозволена. Переконаний, їх затримали лише за національною ознакою, бо українці приїхали підтримати білорусів. Це жахливо, але це реальність. В нашій країні триває етноцид білоруської мови, історії, культури. У нас є 13 політичних в’язнів, яким не дозволяють бачитись з рідними, їх піддають приниженням і тортурам», - сказав білоруський опозиціонер.

Славамір Адамовіч – поет, громадський діяч, один із перших політв’язнів чинного білоруського владного режиму зокрема додав:
«Я, як поет, і як діяч радикального середовища, білоруський націоналіст, вас запевняю, що чим більший буде тиск на нас, тим більша буде протидія. Я був першим білоруським в’язнем, але, на жаль, не останній. По цій стежці походить зараз десятки, сотні наших людей. Але ми не здаємось, а чинимо спротив. І віримо, що скоро Білорусь постане», - підсумував Славамір Адамовіч.