Юрій Лукашевський: «Забудова нових мікрорайонів - це можливість побудови нового житла для львів’ян»
Новини

У Львівській міській раді відбулися громадські слухання щодо розробки детальних планів і можливості забудови деяких мікрорайонів міста - «Голоско», «Підголоско» та «Збоїща». 

Це питання викликало неабиякий резонанс серед власників земельних ділянок, на території яких планується майбутня забудова. Саме це коло питань обговорювалось під час громадських слухань. Про це у розмові із Юрієм Лукашевським - начальником відділугромадського партнерства управління «Секретаріат ради».

«Громадське обговорення певного питання – це можливість донести достовірну інформацію до громадськості, почути думки мешканців. Минулі слухання були присвячені питанням розвиткутериторії в мікрорайонах «Голоско», «Підголоско» та «Збоїща». В даний час переважна частина території використовується під колективні сади, та городи мешканцями м. Львова.

Є пропозиція впорядкувати цю територію, і дати можливість людям збудувати там житло, як багатоповерхове, так і індивідуальне. А, відповідно, нові вулиці, магістралі. Фактично, у місті Львові мають шанс в майбутньому постати три нових житлових мікрорайони.

Освоєння такої великої площі вимагає будівництва об’єктів соціального призначення – садочків, шкіл, торгових центрів, а також інших об’єктів інфраструктури. А ще треба обов’язково розширювати існуючі проїзди та прокладати нові дороги. Складність ситуації полягає у тому,що більшість території приватизована мешканцями, які є членами садово-городніх кооперативів, тобто є приватною власністю. Відповідно, будь-яке будівництво об’єктів соціального призначення буде можливе лише після викупу приватних ділянок.

На громадське обговорення ми запросили мешканців цих районів, власників земельних ділянок, надіслали листи головам кооперативів. Спочатку  звістку про можливу забудову люди зустріли насторожено і неоднозначно. Річ у тім, що з’явились чутки, що місто буде забирати ділянки в людей без жодної компенсації. В процесі слухань розробниками детального плану – управлінням архітектури, представниками влади було роз’яснено, що насправді забирати ніхто нічого не буде. Було наголошено, що спочатку ці ділянки мають бути викуплені в людей, і аж тоді можливе освоєння територій.

Зараз ми збираємо зауваження та пропозиції громадян для детальних планів території. Сподіваюсь, що вже наступного тижня робоча група у складі проектантів та посадовців розгляне подані пропозиції та зможе врахувати усі побажання  мешканців там, де це є можливо».

 

Коментарі 

 
0 #1 Hunter 27.02.2015 15:29
Чому у вас дати не ставляться? якось не зрозуміло чи це нова інфа чи стара! :o
Цитувати