У Львові відбулася зустріч керівників молодіжних організацій діаспори
Новини

У Львівські міській раді відбулась прес-конференція на тему: «Здобутки та проблеми у співпраці України з українською діаспорою та проведення Форуму української молоді діаспори «Тернопiль 2013».
 
Учасниками прес-конференції були: Василь Павлюк - Секретар Львівської міської ради, Ярослава Хортяні - Голова Європейського Конґресу Українців, перший заступник президента Світового Конґресу Українців, Мирослав Гочак - Голова Світового Конґресу Українських Мoлoдiжних Органiзацiй, член Ради директoрiв Свiтoвoгo Кoнґресу Украïнцiв.
 
Зокрема, Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк повідомив, що у Львові триває зустріч української молоді діаспори, яка працює над програмою Форуму української молоді діаспори «Тернопiль 2013» та наголосив на важливості співпраці української влади з організаціями діаспори.
 
«Міська рада Львова та депутатський корпус долучився до цієї події. Ми з готовністю відгукнулись на прохання молодіжних лідерів української діаспори і посприяли організації їх роботи. Співпраця з організаціями української діаспори є надзвичайно важливою для нас, для українського суспільства», - зазначив Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк.  
 
Голова Європейського Конґресу Українців, перший заступник президента Світового Конґресу Українців, Ярослава Хортяні подякувала Секретарю Львівської міської ради за підтримку починань молоді української діаспори і повідомила, що 20-22 серпня 2013 року відбудеться Світовий Конгрес Українців  під гаслом «Contra spem spero!» і буде присвячений 80-тим роковинам пам’яті жертв Голодомору. Цей конгрес відбуватиметься вперше у Львові. 
 
«Ми вибрали Львів невипадково, бо вважаємо, що у цьому місті зрозуміють той месидж, який ми хочемо донести до суспільства. В цьому контексті є дуже важливим Форум української молоді, адже молоді люди українського походження з усього світу мають велике бажання працювати на Україну. Я вважаю, що найбільша перспектива України – це молодь, неважливо, українська чи діаспорна. Ці люди мають нове мислення, вміють через інформаційний простір доносити важливі месиджі і хочуть брати активну участь у громадському і політичному житті України. Молоді європейці українського походження можуть бути лобістам України в Європі і хочуть доносити до людей правдиву інформацію про Україну», - сказала Ярослава Хортяні.
 
Голова Світового Конґресу Українських Мoлoдiжних Органiзацiй Мирослав Гочак, наголосив, що Форум української молоді діаспори цього року відбудеться в Тернополі. Він буде складатись з трьох частин: таборування для молоді, з’їзду молодіжних організацій та музичного фестивалю, на який будуть запрошені відомі колективи з різних країн світу. 
 
«В Україні, на жаль, немає конкретної програми співпраці з діаспорою. Можна констатувати, що Україна не використовує потенціал української діаспори, немає ніякої конкретної програми співпраці з діаспорними організаціями. Ми проводимо цей форум, аби прості люди змогли більше дізнатись про наші організації. Зазвичай простий українець нічого не знає про нас і навпаки. Тому ми зібрались тут у Львові на «Зустрічі голів і провідників українських молодіжних організацій діаспори» і працюємо над програмою цього заходу. Приїхали представники 15 країн, є з Бразилії, Аргентини, європейських країн. Нагадаю, що світовий конгрес українських молодіжних організацій – це структура, яка об’єднує всі молодіжні, студентські і дитячі організації діаспори», - розповів Мирослав Гочак.