Василь Горон: «Снопківський парк» вдалося зберегти завдяки активній позиції мешканців довколишніх районів
Новини

«Снопківський парк» уже давно почали готувати до знищення та розграбування земельного природно-заповідного фонду. Вже кілька років міська виконавча влада цілеспрямовано намагається ліквідувати парк, у ньому не відбувалося жодних робіт з упорядкування території та облагородження. Парк поступово знищували: зникли лавки, натомість почали з'являтися гори сміття. 
 
«Зважаючи на таке «господарювання», можна було передбачити, що вже найближчим часом земельний фонд парку попросту забудуть, такі дії виконавчих органів влади передусім треба класифікувати як недбальство, шкідництво та намагання знищити чергову зелену зону відпочинку містян. Проте зупинити руйнацію парку вдалося передусім завдяки активним діям громади прилеглих районів та розголосу у ЗМІ. Ще на початку нової депутатської каденції до мене звернулися мешканці з листом, в якому просили втрутитися в ситуацію та посприяти відновленню парку. Під листом підписалися більше 400 городян. Утім, незважаючи на вимоги громади, чиновники не квапилися реагувати на цю ситуацію - на перший депутатський запит щодо впорядкування парку я так і не отримав відповіді. Проте після другого звернення відповідь таки з'явилися - з парку вивезли сміття, встановили лавки, урни та розпочали його впорядкування.
 
Окрім цього, на території парку розташована незавершена будівля, яку громада вимагає демонтувати через небезпеку для відпочивальників та їхніх дітей. Після звернення до міського голови Львова щодо недобудови виявилося, що вона перебуває в приватній власності, і підприємці планують завершити її будівництво. Також з'ясувалося, що виконком затвердив рішення «Про розроблення детального плану території району забудови на вулиці Кримській», згідно з яким значна частина земель «Снопківського парку» віддана під забудову. Зважаючи на ці зухвалі дії чиновників, громада почала протестувати - розпочався розголос у ЗМІ, і після цього прокуратура опротестувала це рішення, що свідчить про незаконні дії чиновників. Зрештою, суспільний розголос змусив виконком цілком задовольнити протест прокурора. Тому «Снопківський парк» вдалося зберегти передусім завдяки мешканцям довколишніх районів, які проявили громадянську позицію і до кінця відстоювали свої права, та розголосу у ЗМІ. Саме такі дії громади не дозволили перетворити парк відпочинку в черговий будівельний майданчик.
 
Депутати й надалі вимагатимуть від міського голови Львова провести обстеження всієї території парку, демонтувати недобудову, виробити усю необхідну документацію і надати її на розгляд сесії. Мають бути передбачені кошти на розроблення технічної документації, треба встановити чіткі межі парку та видати державний акт на всю його територію, щоби підтвердити статус земель як природно-заповідного фонду та унеможливити будь-які зазіхання на паркову територію; також включити в межі парку проект хордової магістралі», - заявив депутат Львівської міської ради Василь Горон.
 
Окрім цього, депутати Львівської міської ради від ВО “Свобода” вимагатимуть від чиновників ретельно обстежити всю територію парку та в обов'язковому порядку долучити до природно-заповідного фонду всі прилеглі зелені зони. Після підготовки документи обов'язково надати на розгляд та затвердження сесій міської та обласної ради.