Ігнорувати проблеми гуртожитків означає ігнорувати конституційні права їх мешканців, - заявив депутат Львівського міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Новини

 

У Львівській міській раді відбулася  прес-конференція на тему: «Підсумки роботи наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій міста Львова у минулому році та плани на 2013-й»

 
Учасниками прес-конференції були заступник голови наглядової ради, депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Василь Горон та голова наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій міста Львова Володимир Федерлян.
 
Як повідомив під час виступу  депутат Львівської міської ради Василь Горон:
«Згідно процедури передач поміж гуртожитків державної форми, прийнятих у комунальну власність два уже отримали відповідне рішення виконавчого комітету Львівської міської рад та найближчим часом стануть власністю громади міста.
Вже цього року дані об’єкти з державної форми власності можна перевести в комунальну і приватизувати. Відповідно мешканці гуртожитків отримають власне житло. 
Таким чином близько тисячі сімей невдовзі в повній мірі зможуть зреалізувати своє  конституційне право на приватизацію помешкання. Також наглядова рада стала активним учасником розробки програми передачі гуртожитків у власність територіальної громади м. Львова, а 28 грудня 2012 року сесія Львівської міської ради прийняла її за основу.
 
Як розповів голова наглядової ради з питань гуртожитків Володимир Федерлян, від початку роботи наглядової ради до сьогодні у місті Львові зареєстровано 20 державних та 21 гуртожиток приватної форми власності. 
 
«Наглядова рада функціонує вже  четвертий рік, проте тільки з обранням цієї каденції Львівської міської ради ситуацію з  вирішенням проблем мешканців гуртожитків вдалося зрушити з мертвої точки. Так на 1 січня 2013 року у комунальну власність міста Львова вже передано 8 гуртожитків приватної форми власності та 7 – державної, що є приблизно 40% від їх загальної кількості. У вересні 2012 року склад наглядової ради переобрали та суттєво розширили, зокрема до неї увійшли нові члени громадських організацій, голови самоврядування мешканців гуртожитків, балансоутримувачі та депутати Львівської міської ради», – зазначив Володимир Федерлян.