У Львові презентували посібник з Історії України для учнів 10-11 класів
Новини

У Львівській міській раді відбулася прес-конференція, на якій презентували посібник з історії України для учнів 10-11 класів. Участь у прес-конференції взяли: заступник голови фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді Юрій Михальчишин

кандидат історичних наук, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, науковий редактор видання Андрій Козицький, генеральний директор видавництва "Піраміда" (Літературна агенція) Василь Гутковський, заслужений вчитель України Ігор Федик та вчитель-практик Орест Тучковський.

Як повідомив Юрій Михальчишин, видання цього посібника відбулося передусім завдяки активній позиції представників української наукової еліти.

"На численні звернення представників наукової еліти Львова минулого року ми вирішили розпочати проект для створення посібника з історії України для учнів 10-11 класів та для 5 класу. Звичайно, ми розуміємо, що це невеликий, але вкрай потрібний перший крок для того, щоби протистояти потужній ідеологічній машині перманентної фальсифікації історії України".

Окрім цього, свободівець наголосив, що в умовах наступу українофобії видання такого посібника є вкрай важливим.

"Необхідність видання цього посібника обумовлена складною політичною ситуацією в Україні, що фактично спричиняє викреслювання цілих епох, епізодів, постатей з нашої історії минулого століття, багатої на драматичні події. Йдеться про час, коли Україна пережила дві світові війни, три голодомори, геноцид, масові депортації та фактично демографічну катастрофу і лише наприкінці ХХ століття здобула державність. Зараз розпочався процес згортання правди, та це не дивно, бо компрадорська еліта, яка здобула владу в Україні, з міркувань політкоректності, обслуговуючи ідеологічні потреби своїх гегемонів та потребу сусідньої метрополії на північному сході, цілеспрямовано провадить політику зачистки культурного та інформаційного простору, зокрема інтенсивно переписуючи історію. За словами заступника міського голови, для львівських шкіл закуплять 300 таких посібників, проте саме з вини чиновників ця книга до 1 вересня не надійде до львівських шкіл (реальні потреби в таких посібниках – щонайменше кілька тисяч лише для львівських шкіл)", – розповів Юрій Михальчишин.

Посібник окрім текстового матеріалу містить документальний додаток, в якому представлено першоджерела, за допомогою яких школярі зможуть не просто отримати історичний матеріал, а й побачити його наукові підтвердження. Генеральний директор видавництва "Піраміда" Василь Гутковський зазначає, що посібник створювали в першу чергу для живих, а не про мертвих.

"Весь авторський колектив літературної агенції "Піраміда" підтримав депутатський корпус, який долучився до цієї роботи, щоб книжку зробити живою. Ця книга має свою "упаковку", де вже є початковий матеріал з ілюстраціями, які дають можливість вчителям і учням увійти в епоху, яка представлена в книзі", – зазначив Василь Гутковський.