Іван Лещишин: Ігнорування або неналежний розгляд виконавчими органами ЛМР депутатських звернень карається статтею Кримінального кодексу
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Іван Лещишин звернувся з депутатським запитом до прокурора м. Львова та міського голови щодо ігнорування або неналежного розгляду виконавчими органами ЛМР депутатських звернень.

Як повідомив Іван Лещишин, згідно з Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, зобов'язані сприяти депутатам місцевої ради у виконанні їхніх депутатських повноважень.

«Всупереч законодавству мої депутатські звернення щодо порушень в роботі транспорту, ремонту доріг, зовнішнього вигляду будинків відповідні службові особи виконавчих органів Львівської міської ради проігнорували або ж розглянули неналежно, зокрема: депутатський запит від 29 грудня 2011р. та від 24 травня 2012р. про забезпечення належного санітарно-епідеміологічного стану транспортних засобів; депутатський запит від 26 квітня 2012р. про демонтаж комуністичної символіки (двох пятикутних зірок) на пл. Соборній, 5; депутатський запит від 24 травня 2012р. про впорядкування тротуарів на вулиці Зеленій після проведення ремонтних робіт. Станом на 23 липня 2012р. роботи з відновлення благоустрою виконані частково і неякісно, зокрема залишилося будівельне сміття на тротуарі від вулиці Слобідської до вулиці Колодязної; не впорядкована зупинка тролейбуса «Старий Сихів» в сторону Тублікарні, зупинка «Завод Іскра» в обидві сторони; не відновлено повністю тротуари біля «Галич-Авто»,повідомив депутат Львівської міської ради

Депутат нагадав, невиконання посадовими особами вимог закону щодо забезпечення гарантій депутатської діяльності тягне за собою відповідальність згідно із законом. «Слід наголосити, що невиконання службовою особою законних вимог депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації утворюють склад злочину, передбаченого ч. 1 ст. 351 Кримінального кодексу України, та підлягають покаранню у виді штрафу від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи арешту до шести місяців, або обмеження волі до трьох років. Зважаючи на викладене, вимагаю вжити невідкладних заходів щодо забезпечення належного розгляду відповідними службовими особами перелічених депутатських запитів та притягнути до передбаченої чинним законодавством відповідальності осіб, які вчинили зазначені у цьому зверненні порушення вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зазначив Іван Лещишин.