У Львові заборонили використання совєцької, комуністичної та нацистської символіки
Новини

26 квітня 2012 року на сесії Львівської міської ради депутати підтримали ініціативу Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та затвердили ухвалу, якою заборонили використання на території Львова символіки держави, що не існує – СССР, а також комуністичної та нацистської символіки.

Як повідомив депутат Львівської міської ради фракції ВО "Свобода" Юрій Михальчишин, депутати лише сьогодні довідалися про минулорічне рішення Галицького суду Львова від 21 грудня, за яким суд частково задовольнив позов прокуратури щодо ідентичної ухвали Львівської міськради за 2011 рік і постановив заборонити тільки використання нацистської символіки у місті.

"У мене є запитання до юридичного управління: чому депутатський корпус лише сьогодні дізнався про рішення Галицького районного суду Львова від 21 грудня 2011 року, яким частково задоволено позов прокуратури та скасовано положення ухвали про заборону використання символіки СССР та комуністичної символіки? Як бачимо, відомий своїм втручанням у бюджетний процес суддя Галицького районного суду п. Юрків "по-особливому" підійшов до трактування тоталітарних символів. Вочевидь, він має якісь застереження до німецького тоталітаризму, а до російсько-большевицького – ні, адже рішення суду забороняє використання нацистської символіки, а комуністичну – дозволяє", – зазначив Юрій Михальчишин.

Депутат-свободівець також додав: "У зв'язку із можливим розповсюдженням у Львові символіки тоталітарної держави СССР, що не існує, а також комуністичної та нацистської символіки, що порушує низку положень статей Конституції України, міська рада ухвалила: заборонити використання на території Львова символіки держави, що не існує – СССР, комуністичної та нацистської символіки на будівлях державних установ і комунальних підприємств міста Львів під час проведення масових заходів. Контроль за виконанням ухвали покладено на міського голову А.Садового та начальника ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області".