Львівські депутати вимагають повернути громаді три гектари землі
Новини

24 квітня 2012 року під час прес-конференції у Львівській міській раді тимчасова депутатська комісія оприлюднила попередні результати щодо вивчення ситуації про передачу ПП «Львівський автоцентр КАМАЗ» у користування земельної ділянки на вул. Конюшинній, 4. 
 
Як повідомили депутати, питання щодо передачі цієї земельної ділянки ПП «Львівський автоцентр КАМАЗ» було в порядку денному тричі: 21 квітня, 19 травня та 1 червня 2011 року проте самого документу з текстом ухвали не було, а всі спроби віднайти його були марними, тому депутати знімали його з розгляду. Опісля у цю ситуацію втрутився Львівський господарський суд,  який відповідно до позову ПП «Львівський автоцентр КАМАЗ» зобов’язав міську раду розглянути питання щодо передачі земельної ділянки в оренду однією ухвалою, без складання проекту землеустрою.
 
«Міськрада повинна виконувати рішення суду, за невиконання передбачена відповідальність. Тому ввівши депутатський корпусу в оману, 15 грудня 2011 року було затверджено ухвалу, за якою цьому підприємству передали ділянку площею майже 3 га землі на вулиці Конюшинній, 4 в оренду терміном на 10 років для завершення будівництва та обслуговування будівель і споруд. Також її запропонували передати без аукціону», – зазначив голова постійної депутатської комісії землекористування ЛМР, свободівець Олег Махніцький. 
 
Зважаючи на таку ситуацію, було створено тимчасову депутатську комісію, яка виїхала на місце розташування земельної ділянки. Депутати з’ясували, що за вказаною адресою розташовані адміністративно-виробничі приміщення, в оренду ж передали ділянку, розташовану від цих будівель на відстані приблизно 2,5 км, далі. На самій же ділянці споруд немає є лише фундаментні стакани. Ба більше, сама ділянка розташована у комерційно-привабливій торговій зоні. 
 
«Вже за попередніми результатами комісія встановила, що депутатів ввели в оману, а сама ухвала затверджена з порушенням багатьох процедур. Комісія ініціюватиме скасування договору оренди та вимагатиме продати цю ділянку на аукціоні, в якому ПП «Львівський автоцентр КАМАЗ» зможе взяти участь», – зазначив голова тимчасової комісії, депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк.
 
Олег Махніцький також додав, що «Свобода» неодноразово наголошувала на недопустимості незрозумілого формування порядку денного, що по суті є корупцією. 
 
«Порядок денний сьогодні формує виключно міський голова, який вибірково включає чи не включає ті або інші питання. Чимало питань, які ще не готові, він може винести на розгляд депутатів,  а ті ж, які готові, можуть місяцями, а то і роками залежуватися у його довгих шухлядах. Свідченням цього є намагання включити в порядок денний ухвалу щодо «Камазу», якої в природі фактично не існувало. Виникає питання: на основі чого вносяться такі питання на розгляд ради?», – додав  депутат.