Святослав Шеремета: «Курінню у закладах громадського харчування – ні!»
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Святослав Шеремета зачитав звернення до Голови Верховної Ради України з вимогою вжити невідкладних та жорстких законодавчих заходів, аби заборонити куріння у приміщеннях закладів громадського харчування.

Подаємо текст звернення повністю:

"13 березня 2012 року Верховна Рада України затвердила у першому читанні законопроект №9474 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів). Положення цього проекту закону передбачають встановлення заборон на куріння у приміщеннях закладів громадського харчування, у відкритих і закритих спортивних спорудах і стадіонах, в установах культури, а також підвищення розміру адміністративних стягнень за вчинення цих правопорушень.

Куріння вже давно перетворилось на об'єктивну загально-соціальну проблему. Курці отруюють не тільки самих себе, але й тих, хто не курить, що лише культивується законодавчо встановленою у нашій державі можливістю куріння в закритих приміщеннях закладів громадського харчування.

У деяких державах уже впровадили відповідні законодавчі заборони. Суворі антитютюнові заходи давно впровадили у США, Великій Британії, Німеччині, Чехії, Італії, Латвії. Литві, Хорватії, Франції, Фінляндії.

В Україні критична ситуація: за даними ВООЗ, у нашій державі кількість курців чи не найвища. Потенціал української нації зазнає суттєвих втрат через популяризацію шкідливих звичок у засобах транснаціональних тютюнових компаній. Куріння в закладах громадського харчування лише стимулює прогресивні масштаби таких проблем та вимирання нації.

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Львівській міській раді вимагає вжиття невідкладних та жорстких законодавчих заходів для заборони куріння у приміщеннях закладів громадського харчування, аби усунути зростання рівня тютюнопаління та зберегти належні процеси природного відтворення української нації".