До 120-ї річниці від дня народження Олени Степанівни у Львові відкриють експозицію
Новини

 

Відбулося засідання конкурсної комісії щодо надання приміщення за адресою: Львів, вул. Козацька, 11-а для облаштування експозиції, присвяченої життю Олени Степанівни. Участь у засіданні взяли депутатиЛьвівської міської ради від ВО «Свобода»:Ірина Шалаковська, Василь Спісак, Ігор Біда, Тарас Семущак, Святослав Макітра, представники виконавчих органів Львівської міської ради.

 

Як повідомила депутат Львівської міської ради Ірина Шалаковська, двадцятирічна історія зі створенням експозиції в будинку, в якому мешкала Олена Степанівна разом зі своїм сином Ярославом Дашкевичем, нарешті завершилася, і тут облаштують експозицію.

"Зважаючи на рекомендації керівництва Львівського історичного музею, депутати-свободівці наполягали, аби приміщення, де проживала Олена Степанівна, надали для облаштування експозиції громадській організації "ЕТРА – громадське об'єднання Наталки Криничанки". Пропозиції цієї організації були найцікавішими, зокрема йдеться про тісну співпрацю з молоддю, учнями шкіл, а також про активну просвітницьку діяльність. Відтепер, окрім облаштування експозиції, присвяченої життєвому шляху Олени Степанівни, у приміщенні, де вона мешкала, проводитимуть відкриті уроки, під час яких учнів знайомитимуть з історією Січового Стрілецтва. "Епопея" зі створенням цієї експозиції тривала понад 20 років, і ось до 120-річчя від дня народження Олени Степанівни у Львові нарешті облаштують експозицію про її нелегкий бойовий та життєвий шлях", – повідомила Ірина Шалаковська.

За словами членапостійної депутатської  комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР свободівця Святослава Макітри, завдяки активній позиції депутатів вдалося врегулювати складну ситуацію довкола приміщення на Козацькій, 11-а і передати його під створення експозиції.

"У частині будинку на вулиці Козацькій, 11-а, де влаштують експозицію Олени Степанівни, мешкає громадянка, яка не має бажання переселитися і створює постійні перепони. Щоби врегулювати цю складну ситуацію, 28 березня 2011 року з ініціативи постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму відбулися громадські слухання. Численні обговорення, круглі столи та робочі зустрічі депутатів з небайдужими містянами, громадськими організаціями та виконавчими органами влади дали свої плоди. Саме завдяки активній позиції депутатів комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму і постійні депутатській комісії комунального майна та власності ЛМР ми зробили завершальний крок – передали приміщення достойній організації, яка, впевнений, створить у ньому експозицію, що нею зможе пишатися наше місто", – зазначивдепутат Львівської міської ради  Святослав Макітра.