Львівські свободівці вимагають усунути порушення закону про мови
Новини

Депутати Львівської міської ради  від фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Святослав Макітра та Тарас Семущак звернулись із запитами до голови Львівської обласної державної адміністрації та міського голови щодо порушень Закону України "Про мови" на території Львова та передмістя.

 
Святослав Макітра звернувся до голови ЛОДА Михайла Костюка з вимогою привести у відповідність до вимог чинного законодавства України усі вивіски у ТЦ "Кінг Крос".
 
"Мешканці мого виборчого округу скаржаться на численні порушення Закону України "Про мови" суб'єктами підприємницької діяльності у ТЦ "Кінг Крос", який розташований на вул. Стрийській, 30, у с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області. Зі слів скаржників, у зазначеному торговому центрі є низка магазинів, тексти вивісок яких грубо порушують норми законодавства про мови в Україні. Наприклад, це крамниці, тексти вивісок яких є російською мовою без перекладу українською: "Островок здоровья", "Експедиция", "Оранжевый верблюд", "Дефиле – магазины женского белья" тощо. Також тексти вивісок 90% усіх інших магазинів, розміщених у ТЦ "Кінг Крос", написано не державною мовою і в більшості випадків без перекладу на українську. Отже, переважна більшість підприємців, магазини яких розташовані у ТЦ "Кінг Крос", не дотримуються закону. Відповідно, я звернувся до голови ЛОДА з вимогою привести у відповідність до вимог чинного законодавства України усі вивіски у ТЦ "Кінг Крос", – зазначив депутат.
 
Свободівець Тарас Семущак у своєму запиті вимагав від міського голови Андрія Садового вжити заходів щодо демонтажу об'єктів зовнішньої реклами, встановлених із порушенням вимог чинного законодавства.
 
"До мене звернулися мешканці міста із заявами про те, що у Львові на білбордах  розміщена реклама прем'єри кінофільму "Катина любовь" іноземною мовою. Використання спотворених українських форм імен на зразок "Діма, додому", "Катя, додому", "Катина любовь" є неприйнятним. Очевидно, рекламодавець спробував перекласти назву цього кінофільму на українську мову, однак зробив це невдало. Зважаючи на зазначене, вимагаю вжити заходів щодо негайного демонтажу об'єктів зовнішньої реклами, встановлених із порушенням вимог чинного законодавства", – заявив депутат-свободівець.