Ірина Шалаковська: Сподіваємося, приміщення, які отримала організація "Українська молодь – Христові", використовуватимуть за призначенням і згідно зі статутною діяльністю
Новини

Керівництво громадської організації "Українська молодь – Христові" не змогло пояснити депутатам, чому частину їхніх приміщень використовують інші особи не за призначенням. Про це 26 січня 2012 року заявила член комісії комунального майна і власности свободівка Ірина Шалаковська. 

 
За словами депутата, організація "УМХ" займала за адресою Пекарська, 13 площу 319, 9 квадратних метрів офісних приміщень та 131, 5 квадратних метрів, на яких розташовані гаражі; за адресою Біберовича, 9 – 251,4 квадратних метри, Винниченка, 6 – близько 60 квадратних метрів. 
 
"Ще у грудні 2011 року на сесії міської ради депутати затвердили ухвалу про передачу цій молодіжній християнській організації приміщення площею 319,9 квадратних метрів за адресою Пекарська, 13 з пільговою орендною платою 1 грн. у рік. Окрім цього, Львівська обласна рада надає цій організації 60 квадратних метрів за адресою Винниченка, 6 – також на пільговій основі за 1 грн. у рік. Прикро, що керівництво УМХ свідомо вводить громадськість в оману, повідомляючи, що депутати буцімто намагаються відібрати площу в організації, нібито викидаючи християнську молодь на вулицю. 
 
За адресою Пекарська, 13 депутати не погодили продовження оренди на 131,5 квадратних метрів – це площа, де розміщено 5 гаражів, які пустують і не використовуються організацією багато років, що призводить до конфлікту з мешканцями сусідніх будинків. 
 
У приміщенні, що за адресою Біберовича, 9, згідно з умовами договору, ця громадська організація зобов'язувалася облаштувати спортзал для оздоровлення дітей дошкільного та шкільного віку. Проте, як виявилося, частину приміщення використовують сторонні особи, які облаштували тут тренажерний зал, і займаються тут зовсім не діти. Згідно з нашою інформацією, "доброчинна пожертва", щоби займатися тут, складає 150 грн. Відповідно, прокуратура Галицького району Львова подала позов до Господарського суду Львівської області в частині захисту інтересів громади щодо нецільового використання цих приміщень", – зазначила Ірина Шалаковська. 
 
"Українська молодь – Христові" – організація, яку заснував ще Андрей Шептицький і яка у своїй діяльності завжди керувалася християнськими цінностями. Це організація, про яку у Львові з доброго боку знає майже кожен львів'янин. Ми не хочемо вірити, що керівництво молодіжної організації "Українська молодь – Христові" використовує її добре ім'я в корисливих цілях. Йдеться, зокрема, про те, що під час обстеження орендованих організацією приміщень частину площ займали суб'єкти господарювання, які не мають жодного відношення до молодіжної християнської організації. Постає питання: невже організації, яка нараховує близько 80 активних членів, не вистачає майже 400 квадратних метрів у центрі Львова для ведення діяльности? Сподіваємося, що ті приміщення, які отримала "Українська молодь – Христові", використовуватимуть за призначенням і згідно зі статутною діяльністю, а ми, в свою чергу, завжди допомагатимемо добрим намірам організації у вихованні молоді", – додала депутат.