У Львові депутати вимагають зупинити незаконну надбудову на даху багатоповерхівки
Новини

Самовільна надбудова на даху будинку №5, що на вул. В. Великого у м. Львові, – приклад ігнорування приватними забудовниками волі мешканців, які виступають проти надбудови ще одного поверху у їхньому будинку. Про це заявив 27 грудня 2011 року голова комісії депутатської діяльності та законності Львівської міської ради свободівець Любомир Мельничук.

 
Як повідомив свободівець, до комісії депутатської діяльності та законності звернулися мешканці будинку №5, що на вул. В. Великого, із колективною скаргою щодо проведення самовільної надбудови на даху у цьому будинку.
 
«Мешканці зазначили, що група осіб самовільно без необхідних дозвільних документів та без отримання згоди співвласників багатоквартирного житлового будинку будує ще один поверх на даху. Цей будинок ще з моменту здачі в експлуатацію не ремонтували, тому зведення такої надбудови погіршить його технічний стан. Незважаючи на неодноразові звернення мешканців до ЛКП «Магістральне», виконавчих органів міської ради та державної інспекції архітектурно-будівельного контролю, будівельні роботи продовжують», – повідомив Любомир Мельничук. 
 
Зважаючи на грубе порушення законності, депутатська комісія скерувала до державної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю звернення, аби зупинити самовільне будівництво. Окрім цього, представники комісії проведуть виїзне засідання, щоб вирішити цю проблему. 
 
«Згідно з Цивільним кодексом України, власникам квартир у дво або багатоквартирному  житловому будинку  належать  на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції  будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири,  яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі,  які  призначені  для  забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Розпоряджатися такими об’єктами можна лише за спільною згодою співвласників квартир у багатоквартирному будинку. Окрім цього, у забудовників відсутні будь - які дозвільні документи, передбачені  Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», тому вони зобов’язанні припинити будівельні роботи та привести до попереднього стану дах будинку №5, що на вул. В.Великого», – заявив Любомир Мельничук.