Депутати Львівської міськради проголосували за внесення до телепрограм фільм про Василя Стуса
Новини

Під час сесії Львівської міської ради депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Лариса Василишин зачитала заяву до Президента України, Верховної Ради України, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної телекомпанії України та Львівської обласної державної телерадіокомпанії щодо внесення до переліку науково-просвітницьких телепрограм 2011 року документального кінофільму про Василя Стуса "Просвітлої дороги свічка чорна". 

 
«Підтримуючи звернення громадських організацій, освітян, працівників культури, просимо виділити ефірний час, щоб представляти постаті визначних українців, які, наперекір будь-якому тискові тоталітарних судів на людську думку і процес мислення, своїм життям і виявом синівської любові до рідного народу наповнили дух української Нації силою до самоствердження. Для науково-просвітницького та національно-патріотичного виховання української молоді потрібно внести зміни в телеефір та підготувати цікаву передачу, висвітливши постаті нескорених українців», - йдеться у зверненні.
 
19 листопада 2011 року минає 22 роки від перепоховання на Байковому кладовищі в Києві Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого, які загинули в неволі у 1984 – 1985 роках на далекому Уралі. За словами Лариси Василишин, це перепоховання стало визначною подією на шляху до здобуття Україною Незалежности та окреслилося в народній уяві як захист людських прав та національної гідности.
 
«Українці вірять, що телеінформаційний простір буде належно заповнений, як у денний, так і в вечірній час, а фільм про долю В. Стуса побачать школярі та студенти, які вивчають українську літературу, опановують знання про історію "шістдесятництва", правозахисного руху та здобуття Незалежности. Такі кінокартини додадуть глядачам наснаги до суспільного життя та державотворення. Відповідно до ст. 4, 28 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Закону України "Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України" просимо дати згоду, щоб документальний кінофільм про Василя Стуса "Просвітлої дороги свічка чорна" режисера Станіслава Чернилевського обов'язково внесли до переліку науково-просвітницьких телепрограм 2011 року», - зазначила Лариса Василишин.
 
Депутати проголосували за внесення змін в державний тематичний план телебачення, вбачаючи вимогу продемонструвати телеглядачам кінофільм про Василя Стуса "Просвітлої дороги свічка чорна" (режисер Станіслав Чернилевський, кіностудія "Галфільм", 1992 рік). Стрічка триває 2 год. 32 хв., складається з трьох частин. Цей високохудожній просвітницько-інформативний фільм відзначено премією імені Василя Стуса.