Роман Грицевич сприяє втановленню пам’ятника крайовому провіднику ОУН
Новини

Відбулася прес-конференція з нагоди відкриття пам’ятника крайовому провіднику ОУН Володимиру Тимчію-Лопатинському. Пам’ятник буде встановлено 30 жовтня у селі Грабовець Стрийського району.

У прес-конференції взяли участь: депутат Львівської міської ради Роман Грицевич, міський голова Львова у 1990-1994 роках Василь Шпіцер, голова Львівської обласної організації КУН Микола Пшевлоцький та скульптор Ярема Мисько.

 

Депутат Львівської міської ради, фракції «Реформи і порядок» Роман Грицевич зазначив, - «Володимир Тимчій-Лопатинський був одним із керівників ОУН які вели боротьбу за незалежність України у 30-их 40-их роках минулого століття.  Він з юних літ працював у «Просвіті», створив першу ланку юнацтва ОУН, завідував крайовою реферантурою. Загинув крайовий провідник разом із побратимами під час перестрілки із НКВДистами  підірвавши себе гранатою. Ми взялися за створення пам’ятника у лютому 2011 року спільно із благодійниками та членами родини Володимира Тимчія-Лопатинського, збирали архівні матеріали про його життя та зовнішність. Пам’ятник буде встановлено на вулиці Лопатинського, - неподалік сільської церкви та могили, насипаної на вшанування пам’яті полеглих борців за незалежність».