Олег Махніцький: ТзОВ «АЙПІЄ-Л» не має права власності на споруди, які розташовані на ринку «Південний»
Новини

ТзОВ «АЙПІЄ-Л» не має права власності на споруди, розташовані на ринку «Південний».

Про це 27 вересня 2011 року під час виїзного засідання тимчасової комісії щодо самозахоплення земель фірмою «АЙПІЄ-Л» повідомив голова комісії Олег Махніцький. Представники комісії та журналісти обстежили земельну ділянку, зафіксували протокольно та фотографічно факти самозахоплення землі. 
 
«ТзОВ «АЙПІЄ-Л» згідно з Державними актами на право постійного користування землею у постійне користування  надали земельні ділянки загальною площею 0,7641 га на вул. Щирецькій, 36. Зокрема: площею 0,052 га - для  будівництва та обслуговування трансформаторної підстанції, площею 0, 6801 га – для обслуговування автостанції, площею 0, 032 га – для будівництва під’їздної дороги до автостанції. Фірма має акт на постійне користування цією земельною ділянкою за цільовим призначенням, але  натомість  на цьому місці збудували ринок і зараз його площа складає вже 11,2672 га. З самого початку товариство порушило умови землекористування і ділянку почали використовувати не за призначенням – не оформили договірних відносин з містом, не уклали договір оренди землі. Тобто ТзОВ «АЙПІЄ-Л» не має права власності на споруди, розташовані на ринку «Південний», і торгові об’єкти мають невизначений правовий статус. Також ТзОВ «АЙПІЄ-Л» не може здавати в оренду торгові площі, адже на це немає жодної правової основи. Попри незаконність, уже існуючих споруд, зараз на території ринку «Південний» триває будівництво нових об’єктів, проекти яких не були погоджені у передбаченому законом порядку і також не мають дозволів. Зокрема триває реконструкція і модернізація одного з торгових павільйонів, де на 3000 м. кв. має розташовуватись 100 магазинів, в яких, за словами керівництва ринку, продаватиметь одяг VIP брендів», - повідомив Олег Махніцький. 
 
Одним із грубих та особливо цинічних порушень закону фірмою «АЙПІЄ-Л» є захоплення паркової зони, адже саме звідти і почав розбудовуватися ринок «Південний». 
 
«Щодо забудови паркової зони торговими павільйонами, то керівництво ринку вважає їх тимчасовими і обіцяє у будь-якому випадку ліквідувати їх до 1 листопада, хоча ці павільйони розміщені на парковій території вже давно, адже були одними з перших на ринку», - прокоментував свободівець. 
 
За словами депутата, є три шляхи вирішення проблеми, як радикальні, так і компромісні. 
 
«Компромісним варіантом вирішення проблеми є відшкодування втрат місту за користування земельною ділянкою, інвестиційного внеску та штрафів за самовільне будівництво. Якщо «АЙПІЄ-Л» погоджується на ці умови, то ми можемо говорити про мирове вирішення цієї проблеми, бо надалі існування такої ситуації, коли відбувається самовільне використання майна та активів міста, є неприпустимим.  Радикальними методами вирішення цієї ситуації є вилучення ділянки з чужого незаконного володіння в судовому порядку або прийняття в комунальну власність цих споруд. Після виїзного засідання ми будемо запрошувати представників ринку на розмову і якщо матимемо задукументовані всі факти порушень, і якщо буде прорахована сума всіх збитків, тоді пропонуватимемо сплатити їх місту. На наші неодноразові запити до Інспеції держбуднагляду про надання інформації щодо суми штрафів, які має сплатити ТзОВ «АЙПІ-Є», ми й досі не отримали відповіді. Це питання будемо розглядати на черговій сесії ЛМР та звертатимемось в прокуратуру і міністерство», - каже Олег Махніцький.