Андріян Гутник: У переході Крива Липа на очах мешканців обвалився фрагмент фасаду будинку
Новини

Упереході Крива Липа на очах мешканців обвалився фрагмент фасаду будинку на авто, що стояло поруч. Це не перший такий випадок у Львові за останні кілька років. Про це  заявив голова комісії архітектури містобудування та охорони історичного середовища свободівець Андріян Гутник.

 
Депутат повідомив: ситуація із фасадами та балконами в історичній частині нашого міста катастрофічна. Згідно з проведеною інвентаризацією, необхідно терміново реставрувати балкони та фасади будинків, які мають передаварійний або вкрай занедбаний стан.
 
"Пересуваючись тротуарами центральних вулиць Львова, городяни та гості міста мають бути пильними, адже в будь-який момент їм на голову можуть обвалитися фрагменти карнизів, оздоблення, ліпнини, частини штукатурки чи навіть балконів. Так, сьогодні близько 10.00 ранку у переході Крива Липа на очах мешканців міста обвалився фрагмент фасаду будинку на машину, що стояла поруч. Це вже не перший такий випадок у Львові за останні кілька років, проте на звернення депутатів Галицька районна адміністрація не реагує. Зрозуміло, що здійснити реконструкцію центральної частини міста за одну мить неможливо, оскільки в міському бюджеті бракує коштів. Але є безліч підприємців, які мають намір вести бізнес на перших поверхах будівель і погоджуються, за підтримки влади, реконструювати цілу будівлю, в якій мають намір провадити підприємницьку діяльність. Проте львівській виконавчій владі простіше відмовляти їм здійснювати демонтажі, аніж вести конструктивний діалог з підприємцями, які хотіли би виступати меценатами нашого міста", – зазначив свободівець.
 
Також представник націоналістів нагадав: ще 21 грудня 2010 року постійна депутатська комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськради ухвалила рішення на зимовий період негайно призупинити реставрацію Колони Святого Яна з Дуклі перед церквою св. Андрія на пл. Соборній, і законсервувати її до сприятливих погодних умов. Проте навесні компанія "Буд-Арт" – виконавець робіт – реставрацію колони не відновила.
 
"Необхідно також зазначити, що виконавчій владі слід приділяти більше уваги не лише фасадам будинків, які мають аварійний стан, але й історичним пам'яткам, зокрема, колоні Святого Яна з Дуклі. Колона Святого Яна з Дуклі, розміщена перед церквою св. Андрія на пл. Соборній, є історичною пам'яткою XVIII ст. Реставрувати пам'ятку архітектури почали наприкінці листопада 2010 р., у несприятливий для проведення цих видів робіт сезон. Виконавцем робіт з реставрації пам'ятника є компанія "Буд-Арт", замовником – управління капітального будівництва. 21 грудня 2010 року комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, заслухавши інформацію начальника управління охорони історичного середовища Л. Онищенко-Швець щодо реконструкції меморіальної колони, рекомендувала замовнику робіт негайно призупинити їх на зимовий період, а також фахово законсервувати до відповідних погодних умов у весняний період. Роботи з реставрації колони призупинили, проте у весняний період компанія "Буд-Арт", що є виконавцем, роботи з реконструкції колони не відновила. Колона святого Яна з Дуклі перебуває в законсервованому стані вже протягом трьох сезонів. Виконавча влада не має жодного права знищувати одну з найстаріших пам'яток нашого міста, утримуючи цей унікальний витвір мистецтва в умовах, що активно руйнують пам'ятку – у целофановому чохлі", – зазначив голова комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища свободівець Андріян Гутник.
 

Коментарі 

 
0 #1 Ко-ко 14.09.2011 11:37
так це ж минулого тижня ще було... пізнувато якось інформувати... і з авто, очевидно, нічого страшного не сталось,якщо так легко про нього згадано.
Цитувати