Депутати ЛМР захищають власність територіальної громади м. Львова
Новини

8 вересня відбулося засідання Львівського апеляційного господарського суду по справі між Львівською міською радою та ТзОВ «АЙПІЄ-Л» щодо земельних ділянок на ринку «Південний».

Відповідно до клопотань представників Львівської міської ради та голови тимчасової комісії для визначення вартості компенсаційних витрат за користування ТзОВ «АЙПІЄ-Л» земельною ділянкою на території ринку «Південний» та за самочинну забудову на вул. Щирецькій, 36 Олега Махніцького розгляд справи перенесено через відсутність під час засідання представників прокуратури м. Львова.
 
«Суд першої інстанції виніс незаконне рішення і ринок «Південний» фактично захопив біля 11 гектарів комунальної львівської землі без дозволу громади, чи представників ЛМР. Цим рішенням було порушено всі норми, закони, Конституцію України, Земельний кодекс, рішення Конституційного Суду України , постанову пленуму Верховного Суду України тощо, де чітко говорять, що суд не може брати на себе повноваження органів місцевого самоврядування. Суд може лише зобов’язати органи місцевого самоврядування розглянути  питання про надання в користування земельної ділянки. А суд першої інстанції своїм рішення затвердив договір оренди  на земельні ділянки і виконав функції ЛМР. Тому перше, що ми зробили, це подали апеляцію від Львівської міської ради, яку сьогодні почали розглядати. Ми покладаємось на суддів, що вони будуть сумлінно виконувати функції правосуддя, а не замовні функції. Сподіватимемось, що суд розгляне цю справу об’єктивно і задовольнить апеляційну скаргу Львівської міської ради. Якщо апеляційний господарський суд цю скаргу не задовольнить, то ми звертатимемось далі у Вищий господарський суд, а пізніше до Верховного Суду України», - розповів Олег Махніцький.
 
Нагадаємо: 14 липня 2011 року Господарський суд Львівської області прийняв рішення у справі № 33/44 (10) (10/48), за позовною заявою до Львівської міської ради та управління земельних ресурсів у м. Львові, про зобов’язання зареєструвати договори оренди земельних ділянок за рішенням суду. Господарський суд частково задовольнив вимоги позивача, визнавши укладеними між Львівською міською радою та ТзОВ «АЙПІЄ-Л» за рішенням суду 5 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 10,0233 га, що знаходяться на вул. Щирецькій, 36 у м. Львові, де розташований торгово-виробничий комплекс «Південний», та зобов’язав управління земельних ресурсів у м. Львові зареєструвати договори.
 
Львівська міська рада оскаржила це рішення суду в апеляційному порядку. Львівським апеляційний господарський суд прийняв до розгляду апеляційну скаргу Львівської міської ради на вищевказане рішення суду.
 
Оскаржуване рішення суду у даній справі безпрецедентне адже суд першої інстанції вийшов за межі своїх повноважень та безпідставно перейняв на себе виключні повноваження органу місцевого самоврядування – Львівської міської ради, що стосуються права самостійно розпоряджатися земельними ділянками комунальної власності територіальної громади м. Львова.