Лариса Василишин, депутат ЛМР: Школа має позбутися подвійного управління
Новини

Школа має позбутися подвійного управління. І це стосується не лише фінансової сфери, а й кадрової політики. Про це на загальних зборах директорів, присвячених початкові нового навчального року, заявила депутат Львівської міської ради від фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Лариса Василишин.
 
"Львівська модель управління освітою впродовж 20-ти років Незалежності в цілому зарекомендувала себе позитивно, як результат – високі показники якості знань, напрацьовані районами інноваційні навчально-виховні моделі роботи з дітьми. Проте, подвійне підпорядкування відділів освіти, особливо за останні чотири роки, засвідчило, що дуалізм влади є обтяжливим і потребує змін. Управління та відділи освіти, наділені однаковими функціями, створили необмежене панування бюрократії над школами. Цю ситуацію слід було негайного виправити", – зазначила Лариса Василишин.
 
Лариса Василишин повідомила, що саме з цією метою "Свобода" розпочала освітню реформу, яка позбавить навчальні заклади подвійного адміністрування й надасть більше управлінської свободи школам.
 
"Сьогодні, коли держава недофінансовує заклади освіти, ми маємо виділити ті переваги, що забезпечать збереження і функціонування мережі навчальних закладів, забезпечать робочі місця для освітян. Нова управлінська модель, затверджена виконкомом, лише виводить відділи освіти з підпорядкування райадміністрацій, але не звільняє від покладених на них завдань щодо організації навчально-виховного процесу. Оскільки питання нової структури залишається відкритим для обговорення у найширших колах освітян, з ним можна ознайомитися й, опрацювавши в комісіях, внести доповнення та зміни до нової структури.
 
Школа має позбутися подвійного управління. І це стосується не лише фінансової сфери, а й кадрової політики. Сьогодні ми можемо, не ламаючи системи роботи відділів освіти, зосередити увагу на якості освіти, створити фахові центри для ефективної фінансово-господарської діяльности освітньої галузі", – заявила депутат Львівської міської ради від фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода»