Володимир Гірняк: «Нам потрібно долати стереотипи про страшних «бандерівців» та «москалів»
Новини

20-річницю Незалежності України депутати Львівської міської ради від партії «Україна Соборна» відсвяткували у Харкові. Про мету поїздки та враження від перебування у першій столиці – у розмові із депутатом ЛМР та громадським діячем Володимиром Гірняком. 

 
- Пане Володимире,  яка була мета вашої  поїздки у Харків?
 
- Ми, депутати Львівської міської ради, неодноразово їздимо до Варшави, Кракова, Любліна , Вроцлава та інших міст за кордон вивчати  їхній досвід. Водночас ми абсолютно не знаємо , що діється і  як живуть люди в самій Україні, скажімо, на сході і там так само не зовсім знають що робиться на заході. Відповідно навіюються нікому не потрібні стереотипи, що породжують деяку недовіру між українцями і роз’єднують народ.  А на цьому спекулюють різного роду політики і політикани заради своїх дрібненьких інтересів.  Тому ми почали шукати контактів на сході України.
 
Почалося все з того, що ми написали листи до секретарів міських рад Одеси, Донецька, Луганська та Харкова з метою запросити їх на 22 червня до Львова , щоб люди самі побачили на власні очі, що тут відбувається, а не те,що їм показують телевізійні картинки. Однак депутати не виявили бажання приїхати, тому ми сконтактувалися із представниками громадськості. І  на 22 червня до нас приїхали члени ГО «Поступ» з Харкова.
 
Відтак вони нас своєю чергою запросили на святкування Дня незалежності. Тому ми прийняли їхнє запрошення з радістю. Відповідно ми хотіли подивитися як там, і ми ще раз переконалися, що тільки за допомогою  особистісного спілкування можна досягнути порозуміння між українцями з різних частин нашої великої держави.
 
- Ви говорите про те, що потрібно досягти порозуміння. Так зараз гостро стоїть проблема єдності України.  То що, на вашу думку, таки може об’єднати Україну?
 
- Стосовно чинника, який би міг об’єднати Україну, ми багато дискутували з харків’янами.  Це дуже складне питання і кожен має на те свою точку зору. Однак харків’ян як і львів’ян турбує проблема єдності України. І коли я чую розмови про те, що якась частина України гірша, а якась краща, я не погоджуюсь. Оскільки Україна одна і соборна держава.  Для об’єднання насамперед  потрібна спільна мета, національна ідея має бути вище будь-яких своїх меркантильних інтересів. Ми у Харкові спілкувалися як і з депутатами місцевих обласної і міської ради від опозиції, так із членами правозахисної ГО «Поступ»  і зараз ми маємо намір створювати всеукраїнський  форум громадських організацій, які б працювали над подоланням стереотипів про схід і захід, про страшних «бандерівців» і «москалів».  Ми шукатимемо контакти і в інших регіонах України розробимо програму діяльності і працюватимемо. Якщо офіційна влада не має наміру тим займатися, то ми залучатимемо громадськість.  
 
- Що вас найбільше вразило під  час перебування у першій столиці?
 
- На День незалежності на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку був мітинг опозиційних патріотичних громадських та політичних сил. Харківська міська влада спочатку не дозволяла його проводити однак акція таки відбулася. Я до цього часу жодного разу не був у Харкові і був приємно вражений, що там є так багато людей, яким дійсно не байдужа доля України. Крім того ми мали честь побувати на відкритті меморіальної дошки Іванові Франкові у Харкові на будівлі , де йому було у 1906 році присвоєно звання доктора філософії Харківського університету. Нам було надзвичайно приємно, що харків’яни виявили ініціативу вшанувати великого Каменяра. Це один із кроків до порозуміння між сходом і заходом України . Я зробив висновок, що хоча в більшості Харків російськомовний, однак він  не російськоцентричний. 
 

Розмовляла Олена Томин