Тільки правда є основою примирення польського та українського народів
Новини

Саме так звучала назва прес-конференції, що відбулась у стінах малої сесійнійної зали Львівської міської ради.

У прес-конференції взяли участь: кандидат історичних наук, депутат Львівської міської ради Богдан Галайко, заступник голови постійної депутатської комісії культури, ЗМІ та туризму Львівської міськради, лікар-хірург Тарас Семущак та секретар постійної депутатської комісії медицини, освіти та соціального захисту ЛМР Андрій Рікота. 
 
Як повідомили учасники прес-конференції, з 25 по 27 серпня 2011 року поблизу села Рівне Любомльського району Волинської області відбулися розкопки місць масових поховань, де за переконанням польської сторони віднайдено останки 300 поляків, які, за їхніми словами, загинули від рук українців. За словами польської сторони масове знищення поляків відбувалось у часи ІІ світової війни, а саме у серпні 1943 року.
 
«Ми обурені нефаховим підходом до роботи української сторони і вважаємо, що такі дії провокують непорозуміння, призводять до міжнаціональної ворожнечі та унеможливлюють встановлення правди. Також ми схильні припускати, що польська сторона підійшла до цих робіт тенденційно, і буде важко об’єктивно встановити реальну кількість віднайдених останків, період, коли ці люди загинули і від чиїх рук. Тому, з метою встановлення історичної правди ми вимагаємо повторного дослідження знайдених останків із залученням фахових спеціалістів у цій галузі з обох сторін», - зазначив кандидат історичних наук, свободівець Богдан Галайко. 
 
Однак, Богдан Галайко зазначив, що немає претензій до польської сторони, а насамперед обурений діями української влади, яка відверто ігнорує українське законодавство. Через нефаховість львівських археологів та їхнє байдуже ставлення до роботи, деякі польські ЗМІ вже встигли заявити, що кількість жертв віднайдених під час розкопок набагато більша.  
 
«Польська сторона заявила, що на місці розкопок знайдено рештки майже 300 їхніх співвітчизників. Але сама кількість знайдених кісткових фрагментів людських тіл, такі як черепи та кістки, викликають сумніви щодо озвученої цифри. Такі дії вкотре свідчать про намагання певних зацікавлених осіб – як у Польщі, так і в Україні – сфальсифікувати історичну правду та унеможливити встановлення історичної справедливості», – заявив Тарас Семущак.
 
На останок, практик лікар-стоматолог, секретар постійної депутатської комісії освіти, медицини та соціального захисту ЛМР Андрій Рікота зазначив: «Серед віднайдених фрагментів черепних коробок майже відсутні зуби, що спонукає нас робити висновки про перебільшену кількість віднайдених останків»
 
На завтра заплановане перепоховання останків загиблих. ВО «Свобода» закликає громадськість звернути увагу на неправомірні дії української влади та долучитися до відновлення історичної справедливості.