Депутати ЛМР на позачерговій сесії прийняли звернення щодо політичної ситуації в країні
Новини

Сьогодні під час пленарного засідання депутати Львівської міської ради прийняли звернення щодо політичної ситуації, що утворилась в Україні.

Текст звернення подаємо повнотектово:

Звернення
Львівської міської ради

Львівська міська рада  заявляє свій категоричний протест та незгоду з тими подіями, що відбуваються в суспільно-політичному житті країни. Правлячий режим перейшов межу. Після резонансних затримань та арештів активістів Податкового Майдану, міністрів та посадовців попереднього українського уряду, членів патріотичних організацій «Тризуб» та Всеукраїнського обєднання  «Свобода», суд, який важко назвати справедливим та незаангажованим, здійснив цинічну «зміну запобіжного заходу» для одного з лідерів опозиції Юлії Тимошенко.
 
Такі протиправні дії не відповідають жодним демократичним нормам і підтверджують звинувачення у вибірковості та упередженості цього та інших так званих судових процесів. Влада недвозначно дала зрозуміти, що сьогодні в нашій країні ніхто не застрахований від неправомірного арешту, жоден громадянин не може розраховувати на справедливий та неупереджений суд.
 
Сьогодні в Україні фактично ліквідована демократія. Віктор Янукович та його команда не пройшли випробування владою. Вони не змогли поставити інтереси суспільства та держави вище, аніж власні інстинкти помсти, страху, вседозволеності, заздрості. Вони здають національні інтереси, руйнують економіку, встановлюють тотальну корупцію, нищать українські цінності, фальсифікують українську історію. Вони не в змозі керувати європейською державою. Але для того, щоб зберегти демократичне право українців обирати та змінювати владу, уже сьогодні усі мусимо докласти максимум зусиль, щоби не дати встановити в Україні режим тотальної диктатури, відібрати наше право вільного політичного вибору, право на власну думку.
 
Звертаємось до всіх причетних до переслідування політв’язнів із закликом "Одумайтесь! Своїми діями ви руйнуєте державу!" Вимагаємо негайного звільнення Юлії Тимошенко та всіх кого переслідують за політичні погляди.
 
Звертаємось до компетентних міжнародних інституцій з проханням вжити всі можливі важелі впливу на керівництво України з метою запобігти встановлення тут авторитарного та недемократичного режиму.
 
Звертаємось до Президента України  з вимогою створити умови для проведення виборів до Верховної Ради України у 2011 році, оскільки саме у цьому році закінчується термін на який громадяни України обирали парламент у 2007 році. Тим більше, що цей парламент уже давно не відображає реальну політичну ситуацію в країні та громадську думку українців. Також вимагаємо від Президента забезпечити справжню незалежність судів та прокуратури від втручання у їх діяльність.
 
Львівська міська рада, звертається до громади міста  Львова та до всіх громадян України із закликом виявити єдність в рішучому опорі диктатурі. Якщо ми не зупинимо процес сповзання до диктатури вже зараз, то вже за короткий час може бути запізно: ми втратимо свої права, своє майбутнє, свою державу.
 
Схвалено сесією
Львівської міської ради
9.08.2011р.