У Львові планують створити ЛКП, що буде займатись обслуговуванням ліфтів
Новини
На сьогоднішній день у Львові є велика проблема з ліфтами. За словами депутатів Львівської міської ради фракції ВО "Свобода", це пов’язано з тим, що велика кількість ліфтів вже вичерпали свій термін експлуатації і їх треба терміново замінювати. Проте, через брак коштів їх не завжди ремонтують в повному обсязі, а близько семи ліфтів вже роками не працюють. Мешканці писали заяви, скарги, але на сьогоднішній день ситуація не змінилась. Також слід зазначити, що ліфти в Україні не виготовляють, а закуповують в Польщі, Росії, Білорусії, Італії, а це в свою чергу несе до збільшення ціни, бо крім високої ціни імпортних ліфтів, до ціни додається ціна перевезення та розмитнення.
 
У зв’язку з цим голова постійної депутатської комісії економічної політики, підприємництва, інвестицій та зовнішніх відносин Андрій Хомицький став ініціатором створення робочої групи, до якої увійшли депутати ЛМР фракції ВО "Свобода", члени цієї комісії Анатолій Країнський та Ігор Лозинський. Основне завдання, що лягло в основу створення такої робочої групи – це навести лад з ліфтами у Львові, - навести контакти з інвесторами, створити підприємство по виробництві львівських ліфтів, надати свої конкретні пропозиції щодо покращення ситуації загалом.
 
«Роботу спеціально створеної робочої групи ми розпочали з проведенням нарад з департаментом економічної політики Львівської міської ради, першим заступником мера Олегом Синюткою, з Наталею Павлюк, директором департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, з Юрієм Гольцем, начальником управління житлово-комунального господарства ЛМР  та з Володимиром Шевчуком, заступником міського голови з питань містобудування та інфраструктури Львівської міської ради. Результатом цих нарад стало те, що ми хочемо відкрити міське львівське комунальне підприємство, яке буде займатись комплексним обслуговуванням ліфтів. Тобто, це комунальне підприємство, буде займатись не тільки прибиранням та поточним ремонтом, а воно має акумулювати кошти на капітальний ремонтом, тобто заміну ліфтів», - розповів Анатолій Країнський.
 
На даний час немає комунального підприємства, котре відповідало б за ремонт та догляд за ліфтами у місті Львові. Як розповідають депутати "свободівці", раніше таке підприємство існувало, проте воно було притягнуте до кримінальної відповідальності через нецільове використання бюджетних коштів. І тому зараз у Львові функціонують лише 6 приватних організацій по обслуговуванні ліфтів. Чому так сталося що обслуговування ліфтів перейшло в приватні руки? На це запитання, конкретної відповіді ніхто не надав.
 
«На сьогодні у Львові існує 2015 ліфтів. Ситуація склалась так, що з них одна приватна організація обслуговує близько 1250 ліфтів, ще дві – приблизно по 350 ліфтів, решта – по 10-20 ліфтів. Чому склалось так, що одна приватна організація обслуговує 70 відсотків ліфтів? На це запитання конкретної відповіді ніхто так і не надав. Це одна з причин, чому варто створити ЛКП по обслуговуванню ліфтів. Ще однією причиною слугує те, що в ціну, яку сплачують мешканці, закладена стаття за користування ліфтом та на ремонт ліфта. Куди ті гроші «йдуть» і чому зараз у нашому місті стоїть роками близько 7 ліфтів? І тут конкретної відповіді ніхто не надав. І не видно де зосереджуються ті гроші, адже бувають ситуації, що ліфт може не працювати кілька місяців, хоча за ремонт мешканці платили. І тоді постає питання – за що люди платять гроші? І тому щоб, вивести з тіні суму, що закладена в кварплаті за обслуговування ліфтів, ми запропонували створити ЛКП, щоб ми могли його нормально проконтролювати, і щоб ми могли акумулювати кошти на капітальний ремонт і на встановлення нових ліфтів», - зазначив Ігор Лозинський.
 
За словами депутатів, створення ЛКП планується на квітень цього року.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: https://ukrtribune.org.ua