Депутати ініціюють скасування двоставкового тарифу на теплопостачання
Новини

Під час прес-конференції депутати від фракції ВО «Свобода» заявили, що будуть ініціювати розглянути на сесії питання щодо скасування двоставкового тарифу у Львові. За словами депутатів, близько 99,9% городян вимагають скасувати двоставковий тариф на теплопостачання. Саме таку цифру наводять депутати після проведення безлічі громадських слухань, присвячених цьому питанню.

«Ось уже 5 років його функціонування викликає однозначно негативне ставлення львів’ян, оскільки двоставковий тариф зменшує можливість отримати субсидії, порушує низку Законів України та підзаконних нормативно-правових актів, підтвердженням чого є рішення судів різних інстанцій. 2008 року після численних судових позовів від громади міста цей тариф скасували, проте виконком Львівської міської ради подав апеляції у вищі судові інстанції задля його збереження. Депутати від фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» вважають, що зазначені дії виконкому спрямовані на збереження корупції в сфері теплопостачання і є такими, що грубо ігнорують позицію городян», - розповів Руслан Кошулинський, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді.
 
Від кінця опалювального сезону 2010-2011 років львів'яни активно виступили за скасування цього тарифу. Всеукраїнське об'єднання «Свобода» ініціювало низку громадських слухань у кожному районі міста, де городяни одностайно виступили за скасування двоставкового тарифу на теплопостачання та підписання договорів з безпосередніми виробниками комунальних послуг – «Львівводоканалом» та «Львівтеплоенерго». За підсумком обговорення свободівці ініціювали відкриті збори представників громади міста, на які запросили правозахисників, представників громадських організацій, фахівців у галузі житлово-комунального господарства, і детально розглянули усі пропозиції щодо скасування двоставкового тарифу. Відкриті збори громади міста підсумували висновки громадських слухань та категорично виступали за повернення до сезонного тарифу.
 
Депутати від фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» заявляють, що на сесії Львівської міської ради, що відбудеться 30 червня 2011 року, відповідно до волі городян, поставлять на голосування ухвалу, якою вимагатимуть скасувати двоставковий тариф та повернути сезонний (одноставковий) тариф на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води. Також відповідною ухвалою мешканці міста зможуть укладати договори про отримання послуг з теплопостачання та водовідведення напряму з ліцензованими виробникам послуг – «Львівводоканалом» та «Львівтеплоенерго» без посередництва ЖЕКів.
 
«Проблема в тому, що ЛКП не мають відповідних ліцензій на надання тепла в помешкання, а зібрані за тепло кошти часто-густо не вчасно потрапляють теплопостачальним підприємствам. Також незрозуміла формула нарахування тарифу за тепло. Та найбільша проблема — не всі мешканці можуть отримати субсидії, одноставковий тариф допоможе багатьом сім”ям отримати пільгу на послуги теплопостачання», - розповів Любомир Мельничук, голова фракції депутатської діяльності та законності.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради