Депутат ЛМР Андрій Мочарський турбується про долю фондосховища Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника
Новини
Під час пленарного засідання депутат Львівської міської ради Андрій Мочарський звернувся до міського голови Андрія Садового з проханням перенесення та збереження наукової спадщини – фондосховища Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника.
 
Минулого року костел Петра і Павла, відомий як костел єзуїтів передали у власність курії Львівської архієпархії УГКЦ, де має бути облаштований гарнізонний храм. Рішення не набуло чинності, оскільки залишилось ще питання перенесення фондосховища бібліотеки. 
 
«В костелі зберігається 2,5 млн. екземплярів книг, які потребують достойного приміщення. На моє глибоке переконання храм повинен належати Церкві, а унікальні книги – бібліотеці. Для того, аби остаточно закрити дане питання, пропоную надати для фондосховища книг приміщення кінотеатру ім.. Миколайчука, розташованого на вул. Личаківській, 131. Свою пропозицію висловлюю на підставі звернення до мене генерального директора ЛНБ (бібліотеки) ім.. Стефаника, де обґрунтовується потреба приміщення площею 4000 кв. м для фондосховища бібліотеки», - ідеться у зверненні. 
 
Крім того, за словами Андрія Мочарського, до депутата звернувся голова центру військового капеланства  настоятель храму отець  Степан Сус з проханням пришвидшити питання перенесення фонду бібліотеки у відповідне для цього місце, аби відкрити святиню для богослужінь, оскільки французька католицька фундація «Діло Сходу» погодилась надати капеланству матеріальну допомогу для реставрації костелу.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради