Депутат ЛМР Богдан Панкевич зачитав звернення до ПАРЄ щодо подій 9 травня
Новини

Депутати Львівської міської ради Богдан Панкевич зачитав звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з проханням негайно розпочати моніторинг роботи слідчої комісії з метою забезпечення об’єктивності та недопущення тиску на громадян. Депутати підтримали дане звернення.

Текст подаємо повнотекстово:

Звернення
 
У зв’язку із подіями, що відбулися 9 травня 2011 року у Львові та їх тенденційним висвітленням у деяких засобах масової інформації, а також спробами використати ці події для удару по репутації громади міста Львова Львівська міська рада заявляє наступне. 
 
Зважаючи на злочини радянської влади, місцеві органи влади заборонили використання комуністичної та нацистської символіки. Також судовим рішенням було заборонено проведення масових неофіційних заходів 9 травня. Така ініціатива Львівської міської ради була зумовлена інформацією про підготовку провокацій з боку проросійських ксенофобських організацій - «Родіни», «Руского єдінства» та інших. 
 
Історична правда є такою, що Україна потерпіла від радянського тоталітаризму не менше, ніж від нацизму. У багатьох країнах Європи комуністичний тоталітаризм засуджено нарівні з нацизмом, зокрема резолюцією ПАРЄ 2006 року.
 
7-9 травня у Львові відбувалися урочистості з нагоди Дня міста. Десятки тисяч гостей приїхало в ці дні з усіх регіонів України та зарубіжжя. Свято відбувалося у гостинній, привітній атмосфері.
 
Керівники Львова та Львівської області разом із громадськими організаціями 9 травня на Пагорбі Слави віддали шану полеглим у Другій світовій війні. Мешканці Львова завжди вшановували пам’ять жертв війни та з повагою ставилися до всіх ветеранів, котрі воювали як проти нацизму, так і проти комуністичного режиму. Місцеві ветерани впродовж десятків років віддавали шану полеглим і жодного разу це не призводило до конфліктних ситуацій. Відтак, на нашу думку антиукраїнські сили вирішили вдатись до провокування конфлікту і саме для цього широко анонсували приїзд до Львова проросійських сил з наміром пройтись вулицями Львова під забороненими в місті комуністичними прапорами. 
Приїжджих провокаторів захищали органи охорони правопорядку, підпорядковані центральній владі. Вони протидіяли мешканцям міста і судовим виконавцям, котрі намагалися забезпечити дотримання рішення суду і не допустити розгортання ворожої символіки. 
 
У відповідь на громадські протести міліція застосувала силу. Вперше за час існування незалежної України у нашому місті відбулося побиття громадян силовими структурами. Востаннє у Львові насилля міліції проти власних громадян мало місце 1 жовтня 1989 року в часи боротьби за демократію.
 
Ми не віримо у безсторонність урядової комісії, яка розслідує ці обурливі події. Розслідування лише почалося, а міністр внутрішніх справ А.Могильов вже публічно давав оцінку учасникам подій, що вказує на можливу тенденційність і замовний характер розслідування. 
 
Тому ми, депутати Львівської міської ради, звертаємося до ПАРЄ і просимо негайно розпочати моніторинг роботи слідчої комісії з метою забезпечення об’єктивності та недопущення тиску на громадян. 
 
Економіка України перебуває у загрозливому стані, уряд має серйозні проблеми із проведенням реформ. Поглиблюється стан зубожіння громадян, ведеться прихована війна із незалежним дрібним і середнім бізнесом. Наростає невдоволення населення у всіх регіонах країни. 
В якості протидії можливому консолідованому протестові населення знову використовується тактика ідеологічного розколу України. Вчиняються навмисні провокації, щоб відвернути увагу громадян від щоденних, насущних проблем і скерувати їх на боротьбу за символи та міфи. 
 
Щоб не допустити скоординованих виступів громадян на захист власних економічних інтересів застосовується технологія світоглядного протиставлення різних регіонів України. Влада свідомо нагнітає протистояння і ворожнечу між власними громадянами, що загрожує національній безпеці держави.
 
Львів є містом, у якому проживають люди, сповнені гордості за свій край і свою історію. Ми щиро раді гостям, туристам, діловим партнерам. Однак нікому не дозволимо принижувати власну гідність, зводити наклепи на наше місто і країну, фальсифікувати нашу історію, а тим більше вчиняти незаконні, протиправні дії. 
 
Ми будемо всіма законними методами протидіяти будь-яким провокаціям, спрямованим на протиставлення регіонів України і приниження національної гідності українців.
 
Прийнято на пленарному засіданні 3-ї сесії Львівської міської ради 6-го скликання 19 травня 2011 року.
 
З повагою
Секретар ради В. Павлюк