Депутати міських рад Львова та Любліна проголосували за спрощення митних процедур
Новини

Під час четвертої спільної сесії міських рад Львова та Любліна депутати звернулись до президента України Віктора Януковича та президента Республіки Польща Броніслава Коморовського щодо впровадження спрощених митних процедур.

Текст звернення подаємо повнотекстово:
 
Президенту України
п. Віктору Януковичу
 
Президенту Республіка Польща
п. Броніславу Коморовському
 
Вельмишановні панове Президенти!
 
Ми, учасники Четвертої Спільної сесії міських рад Львова та Любліна, беручи до уваги той факт, що пріоритетним, магістральним, напрямком державної політики України є її інтеграція у світовий економічний, політичний та культурний простір, а у перспективі – членство в ЄС; в умовах, коли Україна та Польща наближаються до проведення ЄВРО-2012, готуються гідно зустріти багато численних гостей, які планують відвідати яскраве свято футболу; зважаючи на дружні добросусідські відносини, що склались впродовж багатьох років між Україною та Польщею звертаємо Вашу увагу на проблеми, що є особливо актуальними сьогодні: це питання щодо спрощення прикордонного та митного контролю та забезпечення європейських стандартів перетину україно-польського кордону.
 
Процедура перетину кордону залишається і надалі вкрай незадовільною – великі черги, некомфортні умови перебування на пунктах пропуску тих, хто перетинає кордон, досить часто зверхність та непрофесіоналізм зі сторони митників та прикордонників. Особливо гостро ці питання постали в останні роки, оскільки потік туристів і вантажів в обидві сторони на кордоні України та Польщі збільшився у кілька разів. 
 
З огляду на зазначене вище, депутати Львівської міської ради та депутати Ради міста Люблін звертаються до Вас з проханням сприяти у прискоренні:
 
- запровадження спільного митного контролю шляхом узгодження та підписання необхідних документів щодо спорудження додаткових пунктів перетину кордону між Україною та Польщею;
- здійснення ряду важливих реформ з метою спрощення процедури прикордонного та митного контролю для фізичних та юридичних осіб в рамках правового поля;
- створення так званого «зеленого коридору» - зони спрощеного митного контролю для офіційних делегацій, які відбувають за кордон зі службовою метою.
 
На сьогоднішній день зволікання у впровадження процедури спільного митного контролю у пунктах перетину кордону може негативно вплинути на проведення ЄВРО-2012 у наших країнах. Адже, крім загальних позитивних моментів, таких як зменшення черг на кордоні, скорочення тривалості процедури перетину кордону тощо – запровадження спільного прикордонного та митного контролю є вагомим інструментом у боротьбі з контрабандою. Зокрема, роз’єднання системи митного контролю дозволяє пред’явити різним митним органам різні документи (для Польщі одна ціна, а для України – інша), а створення спільних баз даних для митних органів двох країн надає можливість здійснювати одночасно подвійний контроль за кількісними та якісними характеристиками вантажів, що перетинають кордон.
 
Вважаємо, що впровадження спрощених митних процедур повинно стати у цьому році пріоритетним напрямком підготовки до проведення ЄВРО-2012.
 
Ми глибоко переконані, що невідкладне здійснення таких кроків неодмінно відкриє нові перспективи розвитку взаємовигідної співпраці для України та Польщі та дасть змогу на високому рівні провести ЄВРО-2012 у наших країнах.
 
Прийняти на Четвертій Спільній сесії міських рад Львова та Любліна
 
З повагою
Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк
Голова Ради міста Люблін Пйотр Ковальчик

Відділ інформаційної політики секретаріату ради