Депутати ЛМР вивчають питання щодо помешкань на вул. Лінкольна, 29
Новини

Відбулось спільне засідання комісії житлової політики та депутатської діяльності та законності. На засіданні також були присутні представники Шевченківської адміністрації, директор ЛКП, на балансі якого знаходиться будинок по вул. Лінкольна, 29 та керівник юридичного управління. 

 
«Предметом розгляду було звернення від мешканців будинку на вул. Лінкольна,29  щодо позовів Шевченківської адміністрації про виселення людей, що проживають в цих приміщеннях. Питання досить проблематичне, оскільки ми зіткнулися із ситуацією, коли в приміщеннях громадяни проживають по суті безпідставно, якщо говорити юридичною мовою, хоча, фактично, люди проживають в тих приміщеннях  по 20 – 25 років і насправді потребують покращення житлових умов. Шевченківська адміністрація, як і чиновники міської ради, бачать вихід з цієї ситуації наступним чином – спочатку ініціюється судовий позов,  яким реально особа виселяється з приміщення, потім через громадську житлову комісію іде покращення житлових умов через приєднання квартир і таким чином вони узаконюються», - розповів Любомир Мельничук, голова комісії депутатської діяльності і законності.
 
За словами депутата, мешканці з недовірою ставляться до такої процедури, оскільки побоюються, що після їх виселення, на приміщення почнуть претендувати зовсім інші люди і не факт, що дані приміщення будуть зайняті людьми, які там проживають по 20 років. Любомир Мельничук розповідає, що виникла колізія, оскільки юридичне управління  не бачить підстав для відкликання тих позовів, а громадська комісія  відмовляється розглядати питання, оскільки існують ці позови. Тому виникає питання як захистити цих мешканців.
 
«Комісія вирішила спочатку розробити механізм передачі приміщення, яке  займається 20 – 25 років, людям, які його насправді займають, як це правильно оформити. І крім того варто вирішити кому яке приміщення передавати. Оскільки існує багато різних випадків, скажімо, коли люди крім приватизованого приміщення мають ще два незаконно зайнятих, а є люди які насправді потребують покращення умов, бо проживають по четверо в одному приміщенні, де всі, крім мами інваліди. Тому ми прийняли рішення рекомендувати громадській житловій комісії розглянути питання покращення житлових умов шляхом приєднання житлових приміщень зайнятих людьми, не відкликаючи позови судів. Відповідно, предмет спору в судах зникне і таким чином люди отримають спочатку договір найму, потім право власності на ті приміщення. На наступному засіданні, що відбудеться найближчим часом, ми розглянемо це питання більш детально, тобто будемо вирішувати, які приміщення кому надати», - повідомив Любомир Мельничук.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради