Представники фракції ВО "Свобода" розповіли цілі та завдання фракції на 2011 рік
Новини

Під час прес-конференції представники фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Львівській міській раді розповіли про цілі та завдання фракції ВО «Свобода» на 2011 рік. У заході взяли участь голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський, заступники голови фракції ВО «Свобода» Іван Гринда і Юрій Михальчишин та свободівець, голова постійної комісії фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський.

 Депутати від фракції ВО «Свобода» запевнили, що вони працюють і надалі будуть працювати, щоб повернути довіру громади до місцевої влади.

«Свобода впроваджуватиме філософію народовладдя в три етапи. Перше – це обговорення з депутатом-мажоритарником на місцях. Другий етап — зустрічі з мешканцями мікрорайонів для обговорення важливих питань порядку денного сесій міської ради. І третє — місцеві референдуми. В цьогорічному бюджеті ми чи не вперше заклали кошти на міські референдуми. Такими методами «Свобода» намагається прищепити городянину відчуття господаря, вільної людини, яка самостійно ухвалює рішення. Не посередник депутат ухвалює рішення, а городянин дає вказівку: голосувати чи не голосувати за ті чи інші питання», – заявив голова фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський.

  Крім того, «Свобода» хоче повернути довіру львівських підприємців, щоб нарешті ті змогли працювати та наповнювати бюджет, сплачуючи податки, а міська влада перестала зловживати продажем землі та комунального майна.

«З минулої каденції нам «у спадок» перейшли 70 мільйонів боргу перед підприємцями, які виконали певні роботи, замовлені містом і не отримали за це своїх зароблених грошей. Після такого підприємці перестали довіряти міській владі. Хоча в інших країнах всі підприємці борються за муніципальні замовлення. Фракція ВО «Свободи» у міській раді ініціюватиме створення тимчасової депутатської комісії з повернення боргів і намагатиметься створити якісний інвестиційний клімат перш за все для місцевих підприємців, у другому етапі – для європейських інвесторів. З огляду на те, що ми хочемо розвивати у Львові європейську, а не донецьку культуру взаємин підприємницької діяльності, ми лобіюватимемо нашого львівського і європейського підприємця», – зазначив заступник голови фракції Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Львівській міській раді Іван Гринда. 

«Відповідальність — це ухвалення рішення, контроль за його виконанням і дисциплінарне покарання або заохочення після його виконання. Зважаючи на те, що сьогоднішній механізм діяльності міської ради, на наш погляд, вкрай заплутаний і складний, «Свобода» ініціює зміни у структурі міської ради. Впроваджуватимемо нові підходи до формування цієї структури, зменшуючи штат, зменшуючи кількість підрозділів тощо. Ми розпочали вже цей процес і завданням на 2011 рік є виконати цю реформу», — додав заступник голови фракції ВО “Свобода” Юрій Михальчишин

Що ж до бюджету міста Львова, ухваленого на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради 6 січня 2011 року, голова постійної комісії фінансів та планування бюджету Яромир Самагальський зазначив: «Це перший бюджет нової каденції. Готуючи проект бюджету, ми провели низку бюджетних слухань, спільних засідань з профільними комісіями, зі спеціалістами різних департаментів. Багато проблем обговорювали безпосередньо: з освітянами, медиками, працівниками соціального захисту та комунальних підприємств тощо. Процес обговорення був відкритішим та публічним. Саме після таких зустрічей ми ухвалили рішення скерувати додаткових 39 млн. грн. на доплати працівникам освіти, охорони здоров'я, соціального захисту – щоби мінімізувати кривду, яку вчинив їм Кабінет Міністрів та Верховна Рада. Також в бюджеті передбачено кошти для залучення аудиторських організації, які перевірятимуть якість проведених ремонтних та будівельних робіт (300 тис. грн.). Закладено 245 тис. грн. на проведення міських або локальних референдумів, що дозволить мешканцям міста контролювати та ухвалювати життєво важливі рішення для міста. 500 тис. грн. виділено на книговидання. У цю суму закладено і кошти на друк підручників з історії для старших класів. В бюджеті на 2011 рік закладено менше обіцянок, а більше дій для виконання робіт. Він більш збалансований та підтриманий дохідною частиною».

Відділ інформаційної політики секретаріату ради