Депутати ЛМР зустрілись з львівськими книговидавцями для обговорення планів та перспектив
Новини
На зустріч з представниками постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму та начальником управління культури прийшли близько 20 представників львівських книговидавців. Метою цією зустрічі стало обговорення проблемних питань, що хвилюють львівських видавців. 
 
За словами Ярослава Музичка, голови депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму, така зустріч проводилась вперше. Львівські видавці були здивовані, що їх запросили у стіни Львівської міської ради і тим, що міська влада почала цікавитись проблемами книговидавців. 
 
«Ми, як комісія культури, промоцій, ЗМІ та туризму, ініціювали ряд зустрічей з діячами культури для того, щоб ознайомитись з проблемами, котрі існують у цих колах. Перша зустріч відбулась з директорами театрів, які належать до відання Львівської міської ради. Потім ми оглянули музичні і хореографічні школи, котрі є у місті Львові. Є ряд проблем, котрі потребують закладення коштів і зараз, під час формування місцевого бюджету, можна закласти якусь частину коштів. Цікава зустріч з видавцями була в тому плані, що були висунуті кілька ідей, і видавці їх підтримали. По-перше, вирішили, що такі зустрічі треба проводити регулярно, наприклад, щоквартально. Наступна зустріч планується в березні 2011 року. Ще одна пропозиція – це закласти в бюджет 2011 року досить невеликі, проте ефективні кошти, що були б спрямовані на промоцію української книжки, котра видана у Львові українського автора. Плануємо розробити промоцію цих книжок у ЗМІ. Також, була висунута ідея виділити приміщення для книговидавців, щоб створити там Центр української книги, де можна було б за цінами самого видавця придбати книжки», - розповів Ярослав Музичко, голова депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму.
 
Крім того, під час зустрічі було підняте питання реалізації львівських книг за кордоном. А саме, в тих державах, де є велике скупчення українців. 
 
«Попит на українське слово, на українську  книжку, є потужним. Наша комісія планує звернутись до сесії міської ради та до Міністерства закордонних справ, щоб вони посприяли просуванню  української книги за кордоном. Було запропоновано долучити почесні консульства Канади, Республіки Польща,  Бразилії, адже у цих країнах є досить потужна діаспора українців. Це процес довгий і складний, але колись почати його потрібно, адже попит на українську книгу є. Ми вже скерували до бюджетної комісії наше звернення  з проханням внести в план на наступний рік кошти на промоцію української книги», - зазначив Ярослав Музичко.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради