Андріян Гутник, депутат ЛМР, про самовільне проведення будівельних робіт ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест»
Новини

Під час пленарного засідання Андріян Гутник, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, звернувся до керівника інспекції Держархбудконтролю у Львівській області, начальника ГУМВС України у Львівській області та до начальника охорони історичного середовища із запитом щодо самовільного проведення будівельних робіт ТзОВ "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!Фест".

Текст звернення подаємо повнотекстово:

Керівнику інспекції
Держархбудконтролю
у Львівській області 

Начальнику ГУМВС України
у Львівській області 
Щуру Богдану Володимировичу

Начальнику охорони
Історичного середовища 
Л. Онищенко - Швець 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Щодо самовільного проведення будівельних робіт ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» за адресою: м. Львів, вул. Валова, 20

До Львівської міської ради 30 квітня 2010 р. надійшло перше звернення ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» за отриманням дозволу на встановлення відкритого літнього майданчика на вул. Валовій, 20 (у Бернардинському подвір’ї). Відповідно до ухвали Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 р. «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» звернення від 30.04.2010 р. розглядалось комісією 26.05.2010 р., щодо встановлення відкритих літніх майданчиків. Комунальним підприємством «Відділ проектних робіт та оцінки землі» були проведені обміри місця, пропонованого для встановлення літнього майданчика, підготовлено схему його прив’язки на топогеодезичній підоснові та виконані архітектурно-художні вимоги до проекту.

На черговому засіданні 21 червня 2010 р. було розглянуто наступне звернення ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» за №5-6123. Комісія прийняла рішення повернути проект літнього майданчика на доопрацювання в частині ліквідації капітального накриття над майданчиком. Було рекомендовано прилеглу до майданчика територію привести до належного санітарного стану та ліквідувати самовільно влаштований дитячий майданчик.

Відкоригований проект та фотофіксація прилеглої до літнього майданчика території розглядались на черговому засіданні комісії 12 липня 2010 р. Враховуючи, що над майданчиком передбачене тентове накриття, комісією прийняте рішення погодити проект літнього майданчика та видати дозвіл на його встановлення терміном на 3 роки (три сезони, з 15.07.2010 р. до 01.11.2010 р., з 01.04.2011 р. до 01.11.2011 р., з 01.04.2012 р. до 01.11.2012 р.). На підставі рішення, управлінням архітектури погоджено поданий для розгляду проект та 15.07.2010 р. підготовлено дозвіл № 189 на встановлення літнього майданчика терміном на 3 роки (три сезони). Дозвіл скеровано до управління комунальної власності для укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою та подальшої передачі його заявнику.

У зв’язку із скаргами управління охорони історичного середовища на розпочаті ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» будівельні роботи на території Бернардинського подвір’я виносилось на розгляд комісії. Комісією доручено Галицькій районній адміністрації обстежити територію, перевірити об’єкт на відповідність погодженому проекту та доповісти на найближчому її засіданні.

3 грудня 2010 р. КП «Адміністративно-технічне управління» із залученням представників Галицької районної адміністрації, Галицького РВ ЛМУ УМВСУ у Львівській області та архітектора Галицького району проведено обстеження території. Було встановлено, що зазначеною адресою проводяться будівельні роботи без оформлення дозволу Галицької районної адміністрації. Також виявлено відхилення від погодженого проекту, а саме: замість тентового накриття влаштована стаціонарна покрівля з утеплювачем, розпочато роботи зі встановлення склопакетів. Провести детальне обстеження літнього майданчика на його відповідність погодженому проекту комісії завадила охорона, про що й було складено акт, зазначила заступник голови Галицької районної адміністрації Я.Білостоцька на засіданні постійної депутатської комісії землекористування та постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. КП «Адміністративно-технічне управління» скеровано припис від 25.11.2010 р. №2402б-1378 в термін до 02.12.2010 оформити дозвіл Галицької районної адміністрації на виконання будівельних робіт та запрошено керівника ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» Ю.Назарука для з’ясування обставин та притягнення до адміністративної відповідальності за порушення вимог «Правил благоустрою і утримання території м. Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради №816 від 26.10.2010 р. На припис КП «Адміністартивно-технічне управління» ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» за оформлення дозволу на виконання будівельних робіт не зверталося. На офіційне запрошення прибути до КП «Адміністративно-технічне управління» для з’ясування обставин розпочатого будівництва п.Ю.Назарук не з’явився.

Враховуючи вище наведене, 06.12.2010р. Галицька районна адміністрація, а також  07.12.2010 р. постійна депутатська комісії землекористування та постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища  звернулись до департаменту містобудування з проханням анулювати дозвіл № 189 від 15.07.2010р. на розміщення відкритого літнього майданчика на вул. Валовій, 20 (у Бернардинському подвір’ї), виданий  ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест». Також на засіданні постійної депутатської комісії землекористування та постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин М. Бокало зазначив, що жодних документів для оформлення будівництва по вул. Валовій, 20 до них не надходило. 

Дозвіл № 189 на розміщення відкритого літнього майданчика виданий 15 липня 2010р. управлінням архітектури департаменту містобудування передбачав розміщення відкритого літнього майданчика з 15.07.2010р. до 01.11.2010р., з 01.04.2011р. до 01.11.2011р., 01.04.2012р. до 01.11.2012р. Даний дозвіл не передбачав розміщення літнього майданчика в період з 01.11.2010р. до 01.04.2011р. (був скасований департаментом містобудування 14.12.2010р.), але в даний час встановлена стаціонарна покрівля, закінчені роботи зі встановлення склопакетів.

На підставі вищевикладеного, керуючись ч.4 ст. 12, 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих Рад» звертаюсь до Вас із проханням:

1. Видати припис про зупинення будь – яких будівельних робіт.
2. Забезпечити охорону громадського порядку міста Львова на вул. Валові, 20.
3. Прошу надати відповідь щодо затримання 15.12.2010 року депутата міської ради Кошулинського Руслана працівниками МВС і утримання його в приміщені, яке не має жодних документів свого існування і знаходиться за адресою вул. Валова, 20.
4. Провести експертизу ліцензованою комісією для відшкодування збитків громаді Львові.
5. Свою відповідь прошу надіслати мені за адресою: м. Львів, пл. Ринок, 1

Про результат розгляду повідомте нас у встановлений законом строк.

З повагою, 
депутат Львівської міської ради               А.Ю. Гутник 

Відділ інформаційної політики секретаріату ради