Відбулось спільне засідання двох комісій щодо проведення будівельних робіт у Бернардинському дворику
Новини

Відбулось спільне засідання двох комісій – землекористування та архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, де учасники розглянули питання проведення будівельних робіт компанією «Фест!» на території Бернардинського дворику. На засіданні були присутні всі члени комісій, а також директор департаменту архітектури та містобудування, начальники управлінь, в тому числі земельного, юридичного, архітектури та охорони історичного середовища, керівництво Галицької районної адміністрації та організація по охороні пам’яток архітектури. Також були запрошені представники компанії «Фест!». В ході розгляду питання учасники засідання хотіли з’сувати, що відбувається, наскільки це законно і вжиття заходів щодо усунення порушення закону і збитків для міської громади.

«Комісія встановила що на території Бернардинського дворику ведуться будівельні роботи, а це незаконно, бо немає відповідних дозволів на ці будівельні роботи, земельна ділянка не відводилась під будівництво. Компанія «Фест!» ще раніше звернулась до львівської міської ради для встановлення там літнього майданчика. Вони там мають бар, а згідно положення Львівської міської ради літні майданчики можна встановлювати лише безпосередньо біля бару, біля виходу з бару. Вони звернулись в управління архітектури і їм дали архітектурно-планувальні  вимоги, який це має бути літній майданчик. Натомість вони намалювали проект, що не відповідав тим вимогам – згідно їхнього проекту це були монументальні споруди. Спеціальна комісія по розміщенню літніх майданчиків не прийняла цей проект, оскільки він не відповідав архітектурно-планувальним вимогам. Усі літні майданчики діють виключно до 1 листопада. 1 листопада вони мають бути зняті, бо це вже зимовий сезон. А вони натомість з 1 листопада почали здійснювати будівництво», - розповів Олег Махніцький, голова постійної депутатської комісії землекористування.

На спільному засіданні учасники погодились, що це явне порушення закону і тому було прийняте рішення, що Галицькій районній адміністрації треба винести розпорядження щодо заборони будь-яких будівельних робіт на території Бернардинського дворику , звернутись до суду про демонтаж самовільних будівельних робіт, а також вилучити земельні ділянки з чужого незаконного володіння. Згідно рішення двох комісій директор департаменту архітектури та містобудування має скасувати дозвіл на літній майданчик і доповісти по цих дорученнях на найближчій сесії Львівської міської ради, що відбудеться 16 грудня цього року. Також було прийняте рішення здійснити перевірки відповідними органами, притягнути винних та відшкодувати збитки.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради
Фото: ZIK