Команда Клубу позашляхових пригод виконали завдання гуманітарної дослідної експедиції і повернулися до Києва
Новини
Екіпажі Групи компаній «АІС» перші повернулися з триденного першого етапу гуманітарної експедиції X-territory, а невдовзі повернулась і команда Клубу позашляхових пригод, організатора експедиції, які продовжили маршрут з уже розвідувальною місією. Загін працює під егідою Товариства Червоного Хреста України та за сприянням Львівської міської ради. Загальна тривалість експедиції - один тиждень, і проходить вона у Львівській області.
 
Добровільні експедиції Клубу позашляхових пригод проводяться вже два роки. За весь цей час команда зробила дев'ять виїздів в ті регіони, які частіше за всіх страждають від стихійних лих і є соціально не захищеними. «Підшефні» регіони - Закарпаття, Прикарпаття, Полісся та Волинь. Всього за цей рік було проведено п'ять гуманітарних експедицій. З них дві - у Львівську область. Команда працює під егідою Товариства Червоного Хреста в Україні і має статус загону швидкого реагування МНС.
 
Листопадова експедиція X-territory проходила у Львівській області. Її тривалість - один тиждень. За заведеним сценарієм, експедиція складалася з двох етапів. Мета першого етапу – доставити гуманітарну допомогу до дитячого будинку «Оріана» в Бориславі. Для перевезення гуманітарної допомоги задіяний фургон на базі «Газелі-Бізнес». Попутна мета - розвідати альтернативні шляхи повідомлень у віддалені гірські селища і села і відзначити їх на картах маршрутів.
 
Крім того, перед командою Клубу позашляхових пригод Товариство Червоного Хреста поставило нове відповідальне завдання - перевірити наявність фельдшерських пунктів, зробити перепис медичних препаратів у цих пунктах. Там, де немає таких пунктів, контролювати відкриття та наповнення медпрепаратами. Тому під час другого етапу Клуб продовжив подорож по віддалених гірських селах і зібрав необхідні дані.
 
«Подорожуючи по високогірних далеким селищам, ми часто стикаємося з настороженістю і недовірою з боку місцевих жителів. На жаль, в нашій країні існує думка, що допомога не надається просто так, - ділиться натхненник проекту X-territory, президент Клубу позашляхових пригод, Дмитро КОВАЛЬОВ. – Ми не пов’язані з політикою і не переслудуємо корисливих цілей. Наша команда згуртовує добровольців і ентузіастів, які одного разу вирішили періодично збиратися і допомагати тим, хто дійсно потребує допомоги, і своїми діями звертати увагу громадськості на соціальні проблеми нашого суспільства. Ми раді, що кількість наших послідовників зростає - кожна нова експедиція залучає нових послідовників з самих різних куточків країни».
 
Маршрут експедиції X-territory зараз тривав у високогірній місцевості Турківського, Дрогобицького та Сколівського районів. Останнім пунктом візиту стало село Грабовець Сколівського району, після якого команда ентузіастів Клубу позашляхових успішно повернулася до Києва.