Учасники місії спостереження здійснили моніторинг місцевих виборів у Львівській області
Новини
Організатором місії спостереження є польський фонд «Відкритий Діалог»; моніторинг виборів здійснювався у Львівській області та інших областях Західної України.
 
«Ми охопили своїм аналізом і спостереженням близько 200 дільниць, з яких 170 було у Львівській області», - зауважила модератор прес конференції, віце-директор фонду «Відкритий Діалог» Людмила Козловська.
 
Також, у прес-конференції взяли участь Кшиштоф Лонтка, директор Департаменту розвитку мерії Любліна; Ярослав Присташ, головний редактор української газети в Польщі «Наше Слово» та патрон місії; Стефан Трущиньскі, генеральний секретар Асоціації журналістів Польщі. Слово також надали Пьотру Андрусечко, політологу та експерту з польсько-українських відносин.
 
На прес-конференції члени місії дали попередню оцінку виборчому процесу та розказали про зауважені порушення, озвучили свої рекомендації щодо вдосконалення виборчого процесу в Україні. 
 
«Нашою метою було виявити обставини і проблеми, які можуть вплинути на процес проведення виборів. Більшість людей, кого ми опитували, критикувала закон, який вважали несправедливим, і строки проведення виборчої кампанії, що провокує до проведення агресивних кампаній. Складна також процедура формування виборчих комісій і процес реєстрації кандидатів. Якщо людина раптом помилиться в документі, то у неї вже не буде часу виправити помилку, чи повторно принести документи. Існуючий закон про вибори сам провокує на порушення. Добре було б збільшити процес реєстрації хоча б на місяць, а членам комісій проводити навчання трохи довше, ніж кілька днів», - розповів Ярослав Присташ, головний редактор української газети в Польщі «Наше Слово» та патрон місії.
 
«Під час цих виборів було досить багато процедурних порушень. Проте це були дрібні порушення, які не вплинули на загальний розвиток подій. Були організаційні проблеми, коли на дільницях зникало світло, дільниці не починали працювати вчасно, чи утворювались великі черги. Крім того, для отримання виборчого бюлетеню потрібно було поставити 6 підписів, на що теж потрібен був час», - зазначив Кшиштоф Лонтка, директор Департаменту розвитку мерії Любліна.
 
Наступний крок – поточні звіти за результатами спостереження та попередній звіт направляються до дипломатичних установ, міжнародних та аналітичних організацій, депутатам Європарламенту, а також у Раду Європи. Фінальний звіт буде підготовлено протягом місяця. Детальнішу інформацію про це можна буде знайти на інтернет-сторінці www.odfoundation.eu.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради