Звернення депутатів Львівської міської ради
Новини
Подаємо повний текст звернення:
 
Президентові України
Віктору Януковичу
 
Парламентській асамблеї 
Ради Європи
                                                                                           
Звернення
 
8 вересня о 7 год. 30 хв. співробітники СБУ на київському вокзалі при виході з львівського поїзда затримали історика, директора Меморіального музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», створеного у Львові, Руслана Забілого і відвезли його на вул. Володимирську, 33.
 
Чотирнадцять з половиною годин без жодних санкцій на затримання, без права зателефонувати, без можливості дізнатись прізвища співробітників, які проводили допит, працівники головного управління СБУ утримували під арештом Руслана Забілого. Під час затримання у нього було вилучено ноутбук та електронні носії інформації, де містилися матеріали його наукових досліджень. Підставою такого затримання у «каґебістському» стилі з грубим порушенням прав людини, за словами службовців, була усна вказівка керівника Служби безпеки України В. Хорошковського. Причина – перешкодити на надуманих підставах роботі з раніше розсекреченими матеріалами і таким чином обмежити їх поширення. 
 
По факту Службою безпеки України відкрито кримінальну справу через нібито розголошення державної таємниці, а саме документів, що стосуються національно-визвольного руху, які на сьогодні вже є розсекреченими. 
 
За вказівкою керівника Львівського обласного управління СБУ було не допущено на робочі місця дирекцію і наукових співробітників музею. 
 
За весь час незалежності України не було жодного такого ганебного випадку, яким нанесено нищівний удар не лише по іміджу СБУ, але і по іміджу Української Держави.
 
Ми, депутати Львівської міської ради, трактуємо цей факт як грубе порушення прав людини та політичне переслідування. Вважаємо, що брутальними «каґебістськими» методами створюються перешкоди для висвітлення історичної правди. Відповідальність за це беззаконня ми покладаємо на чинну владу і, зокрема, на голову СБУ В. Хорошковського. Ми вимагаємо негайно припинити переслідування Руслана Забілого і працівників музею.  Застерігаємо від можливого знищення Меморіального музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», який дуже заважає викривленню трактування  історії.
 
До призначення на посаду голови СБУ В.Хорошковського, Служба Безпеки України почала здобувати довіру громадян України своїми оперативними діями в боротьбі з організованою злочинністю, корупцією, контрабандою і особливо розсекреченням архівів КДБ, що стосуються діяльності сталінсько-брежнєвського режиму.
 
Ми вимагаємо звільнити з посади недавно призначеного голову СБУ Валерія Хорошковського за свідомі антиукраїнські дії проти науковців-дослідників української історії.
 
Прийнято 09.09.2010 на пленарному засіданні 18-ї сесії Львівської міської ради 5-го скликання 
 
Секретар ради
Володимир Квурт