Секретар Львівської міської ради Володимир Квурт підтримує соціальну ініціативу "Клубу позашляхових пригод"
Новини

Вчора відбулась зустріч секретаря Львівської міської ради Володимира Квурта із президентом «Клубу позашляхових пригод» Дмитрієм Ковальовим. Цей Клуб реалізовує проект «X-Territory», що має на меті надання першої допомоги і збір інформації про потреби населених пунктів, відрізаних стихією від комунікації. В рамках гуманітарного проекту «X-Territory» під егідою Товариства Червоного Хреста України протягом двох тижнів ентузіасти Клубу позашляхових пригод будуть прокладати альтернативні шляхи у віддалені куточки Західної України. Людям в постраждалих районах будуть доставлені гуманітарні вантажі та медикаменти, а зібрана інформація – передана відповідним службам.

«Люди в місцях, відрізаних стихією від цивілізації, живуть в особливому світі, варяться у своєму «казані».  Через те, що вони рідко бачать сторонніх, спочатку ставляться з побоюванням і здивуванням. Коли бачать, що ми прийшли до них з допомогою, щиро радіють, дякують, передають цю новину далі. Там, у важкопрохідних місцях, існує своє «гірське радіо». Буває, ми ще не приїхали, а нас уже чекають. Після такого рідко хто залишиться байдужим. Хочеться ще і ще раз приїжджати і допомагати», - розповів Дмитро Ковальов під час зустрічі із секретарем Львівської міської ради Володимиром Квуртом.

Довідка

Автомобільний «альпінізм» для Клубу позашляхових пригод став нестандартної формою волонтерства. Дослідження «Ікс-територій» - це далеко не романтичні прогулянки по мальовничих куточках. По старих військових дорогах, по руслах річок, по гірських хребтах потрібно прийти до людей, яким допомоги чекати більше немає від кого. Цей рік знову приніс на Карпати паводки, і ця руйнівна стихія лише підкреслює загальну занепалу соціальну картину. Часто місцеві
жителі відчувають труднощі як з придбанням, так і з доставкою предметів першої необхідності. Населені пункти в цих місцях в результаті постійних стихійних лих стають соціально-занепалими, але в них все-рівно залишаються жити люди.

Вони потребують гуманітарної допомоги та медикаментах, які будуть їм доставлені на позашляховиках. Місцеві адміністрації передають членам експедиції списки найбільш проблемних населених пунктів, і хлопці з Клубу спробують охопити їх по-максимуму. Місця можуть бути вже знайомі, але шляхи до них щоразу різні. Не знаєш, що чекає на тебе за перевалом - самотня хата з парою старих, яким не вистачає сил спуститися за найнеобхіднішим, чи село в кілька сотень людей, змушених жити через негоду по півроку в автономному режимі. Наші герої констатують, що, на жаль, подібних «екзотичних» місць в Україні сьогодні достатньо.

На проект «X-territory» покладена відповідальна місія - дослідження регіонів країни, найбільш схильних до стихійних лих. Учасники експедиції мають успішний досвід вирішення подібних завдань. За участь у розвідувальних і рятувальних операціях при ліквідації наслідків стихійних лих Клуб позашляхових пригод був офіційно визнаний гідним звання Загону швидкого реагування представництвом Товариства Червоного Хреста в Україні. У 2009 р. відбулись дві експедиції в постраждалі від стихії райони, в кожній з них взяли участь понад 20 спеціально підготовлених позашляховиків.

Експедиція переслідує одночасно декілька цілей. По-перше, це пошук зон ризику і особливої уваги. Також потрібно дізнатися про склад населення у віддалених районах і їх потреби. Виконуючи ці завдання, учасники проекту зіткнулися з необхідністю прокладання альтернативних шляхів досягнення населених пунктів, недоступних для непідготовленого транспорту. Ці дані будуть нанесені на топографічні карти і після закінчення експедиції передані у Міністерство надзвичайних справ України.

Цього року маршрут позашляховиків пройде по трьох областях: Львівській, Івано-Франківської та Чернівецької. Під час першого етапу буде надана допомога постраждалим від повені населеним пунктам Львівської області. Другий етап - складний і тривалий. Ряд віддалених населених пунктів Івано-Франківської та Чернівецької областей було взято під патронат Клубом позашляхових пригод ще під час минулих експедицій. Тому цього року учасники проекту доставлять туди медикаменти та дитячі речі, а також оновлять дані про місця, де потрібна допомога.

Група компаній «АІС» підтримає ініціаторів експедиції власними екіпажами на автомобілях UAZ Patriot, SsangYong Kyron і SsangYong Actyon. Співробітники «АІС» своїми силами зібрали партію медикаментів для доставки жителям віддалених сіл Львівської області.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради